Pečený čaj na zahřátí – ŠD

Každý z nás pije čaj skoro každý den. S žáky školní družiny jsme si o tomto horkém nápoji a i o rostlině, ze které je čaj připravován, řekli pár informací.

Čaj vzniká zpracováním listů čajovníku. Čajovník je stálozelený keř, dorůstající v přírodě až do 15 metrů. Na plantážích jsou keře udržovány ve výšce jednoho metru. Umožňuje to pohodlnější sběr čajových lístků. Tento keř nalezneme v Asii, Číně a Japonsku. Označení čaj se používá i pro odvary z jiných rostlin – ovocné, bylinné, šípkové čaje.

Žáci si vyzkoušeli připravit variantu ovocného pečeného čaje.

Nakrájíme jablka, švestky a přidáme lesní ovoce. Vše navážíme a přidáme cukr, skořici a badyán. Nakonec zalijeme trochou vody a dáme péct do trouby na 30 minut. Usmívající se

Když vše bylo hotovo, už jsme jen čekali, až čaj bude upečený. Ještě horký jsme ho nalili do sklenic a po vychladnutí si skleničky s čajem ozdobili.

V TOMTO MRAZIVÉM TÝDNU NÁS ŠÁLEK HORKÉHO ČAJE KRÁSNĚ ZAHŘEJE.

KRÁSNÉ ZIMNÍ DNY PŘEJÍ ŽÁCI ŠD. Mrkající

E. Červinková, vychovatelka