Pašeráci u Orlice den první

Dnes započala naše dobrodružná cesta, na kterou jsme se těšily už několik měsíců. Všichni jsme měli krásně zabalený kufry a baťůžky, které po klidné cestě autobusem, už nejsou tak úhledně složeny.

Po dobrém obědě, ze kterého měly děti radost, jelikož byly jejich oblíbené špagety, jsme se vydali na obchůzku po okolí naší chaty, kde jsem se všichni vydali na rozhlednu Amálku, která je okrasou zdejšího místa.

Cestou na Amálku jsem si všichni provětrali naše plíce a těla, jelikož chůze do kopce asi nebude naše silná stránka… Někteří si pamatují, jaké to je krásné, když nás na kopec vyveze vlek.

Ale nejsme žádné bábovky a do našeho cíle jsme se vyškrábali všichni, a mohli jsme se těšit z krásného výhledu, který se nám naskytl.

Cesta zpátky pro nás byla lepší, protože z kopce to šlo, jako po másle. Narazili jsme na informační tabule, které jsou součástí naučné stezky na Amálku.

Po svačince došlo i na zahřátí mozkových závitů při šifrování písmen, které nás zavedou k pokladu. Jak jsme ale zjistili, ne všichni znají české pohádky a večerníčky.

Po večeři jsme si vytvořily i své pašerácké průkazky, do kterých budeme zaznamenávat své zážitky, které si za dobu pobytu získáme.

 

Teď už jsme všichni vykoupaní a spíme v postýlkách.

Posíláme pozdravy a těšíme se na další dobrodružství, které nás zde čeká.Usmívající se

 

Rubrika: