NOVÉ K 20.3.20 - Potvrzování ošetřovného, úřední hodiny - AKTUALIZACE

Lidé budou moct čerpat náhradu za ošetřovné po celou dobu uzavření škol pro děti až do 13 let - VIZ TEXT V PŘÍLOZE

POSTUP POTVRZOVÁNÍ JE POPSÁN NÍŽE.

ZMĚNA OD 16.3.2020

Formuláře zasílejte, prosím, přednostně ELEKTRONICKY. Úřední hodiny jsou do odvolání zrušeny (v případě nutnosti volejte).

Potvrzení formuláře ošetřovného, případně jiných potřebných dokladů je po dobu uzavření školy možné v kanceláři školy u p.Janečkové denně v čase od 10 do 12hodin. Na jiném čase je možné se domluvit s p.Janečkovou telefonicky - 773338364.

Máte-li možnost mailu, pak škola vystaví část A. formuláře elektronicky na Vaše vyžádání a též elektronicky zašle tiskopis rodiči dítěte (optimálně s el. podpisem). Zákonný zástupce tiskopis vytiskne, vyplní a odevzdá zaměstnavateli.

12.3.2020: OD KDY BĚŽÍ OŠETŘOVNÉ - Dle výkladu MPSV ze dne 11. 3. 2020 týkajícího se počátku běhu podpůrčí doby u ošetřovného v případě uzavření školy bude počátek běhu podpůrčí doby vázán na termín, který si rodič po uzavření školy individuálně určí. Běh podpůrčí doby pak již nelze přerušit.

Nové: ošetřovné na dobu uzavření zařízení včetně starších dětí  https://www.penize.cz/rodicovstvi/413385-osetrovne-se-prodlouzi-dostanou-ho-i-osvc-a-rodice-starsich-deti?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Microsoft Office document icon ošetř. k vyplnění na PC.doc45 KB
PDF icon ošetřovné.pdf497.78 KB