Běh vítězství - harmonogram

Pro hezčí den - pozdrav ze školky

Pozdrav ze školky

(Ještěrka Čiperka)

Zdravím všechny kluky, holky,

co chodí do naší školky,

brzy přijdou dobré zprávy,

že jsou všichni lidé zdrávi.

Osvětim - zrušení exkurze

Exkurze do Osvětimi je zrušena vzhledem k současné situaci a uzavření hranic, které bude pravděpodobně dlouhodobější.

Doplatek 720 Kč bude vrácen v plné výši po návratu do školy.

Záloha 500 Kč bude vrácena také v plné výši, ale termín vrácení v tuto chvíli nevíme.

Příměstský tábor + kroužky KOŠ

Komunitní škola Rosice, z.s.

Jako všem ostatním, i nám zasáhla do kroužků a kurzů mimořádná situace. I když počty kurzistů nepřesahují většinou 30 lidí, pozastavili jsme všechny kroužky a akce až do odvolání. Samozřejmě budeme po odvolání mimořádného stavu vracet platby za nevyužité lekce. Prosíme o trpělivost, jelikož to bude organizačně náročné.

Upozornění pro rodiče vycházejících žáků

Upozornění ohledně zápisových lístků:

Žáci, kteří podali přihlášku na SOU a OU, obdrží zápisové lístky poštou.

Žáci, kteří budou konat přijímací zkoušky na SŠ a gymnázia, obdrží zápisové lístky po návratu do školy.

Sdělte nám vaše možnosti

Doba uzavření škol bude delší, než jsme zpočátku mysleli. Byla bych ráda, když mi vyplníte tabulku v níže uvedeném odkazu pro plánování další práce pro žáky tak, aby to příliš nezatěžovalo rodiče.

Prosba - rodičům

Vážení rodiče, protože se množí stížnosti v rámci republiky na neúměrné množství učiva zadávaného učiteli, vězte, že:

- každý žák by měl denně dodržet školní režim - tedy učitelé by měli zadávat práci na vyučovací hodiny (v týdenním součtu) - vyučovací jednotka má 45min.

- žáci by vámi měli být kontrolováni z hlediska pracovní kázně - tedy, že v daném čase pracují

- určitě využijte kontakty a dejte učitelkám na vědomí, pokud je problém (nevíte, žák nerozumí)

Mironet půjčí počítače dětem rodin v nouzi

Pokud máte doma nevyužitý počítač, můžete se zapojit také.Společnost Mironet se rozhodla v době, která je náročná pro nás všechny, zajistit 1000 počítačů dětem rodin v nouzi pro jejich domácí studium a vyzývá veřejnost, aby se také zapojila.

Lidé, kteří se chtějí zapojit jako dobrovolníci, chtějí nabídnout své nepotřebné přístroje nebo lidé, kteří chtějí požádat o zapůjčení přístroje, najdou formuláře na adrese www.mironet.cz/koronavirus. O zapůjčení techniky lze také žádat na telefonním čísle 234 700 800.

Důrazné upozornění!!

Vzhledem k opakovaným zprávám o nedodržování připomínám:

je vyhlášen zákaz volného pohybu v zastavěných oblastech, tzn. po vesnici, každý, kdo vychází mimo dům, musí mít roušku, není dovoleno se sdružovat do skupin.

Pokud budou škole nahlášeny děti, které toto porušují, budeme muset řešit ve spolupráci s městskou policií a vedením obce.

Věřím, že v této nelehké době nám všem záleží na rychlém vyřešení situace a podle toho se budeme chovat.

Světový den DS - pojďte do toho s námi!

I v tuto nepříznivou dobu bych ráda připomenula, že se blíží pro mnohé moc důležitý den 21. března. Na tento den každoročně připadá Světový den Downova syndromu.

21. březen se nazývá také jako PONOŽKOVÝ DEN, protože tvar ponožky připomíná tvar chromozomu. Právě ten jednadvacátý mají děti s Downovým syndromem ztrojený.

Oblečte si v sobotu na každou nožku jinou ponožku, a podpořte tak děti s Downovým syndromem i jejich rodiny svou „jinakostí“, protože každý jsme přeci něčím JINÝ, no ne?

Subscribe to Základní škola a mateřská škola Rosice, okres Chrudim RSS