Běh vítězství - harmonogram

http://www.obec-rosice.cz/assets/Image.ashx?id_org=14119&id_obrazky=1228

S Rózou ve škole: Příšerné zlobilky

Příšerné zlobilky? Nebojte se, není to označení pro holky z první třídy. Řeč je o knize paní spisovatelky Martiny Drijverové, ze které nám ve čtvrtek přišla předčítat maminka Adélky. Každý z prvňáků si může do třídy pozvat čtenářskou návštěvu, která s námi ve škole stráví vyučovací hodinu, představí nám dětskou knihu a přečte z ní úryvek. Děti se učí pozorně naslouchat četbě a reagovat na otázky k přečtenému textu. První krůčky na cestě k literatuře, k vlastnímu čtení a čtenářství. Téma se nám krásně hodilo k třídnímu pravidlu, na kterém zrovna pracujeme: Chováme se k sobě hezky – neděláme ostatním to, co se jim nelíbí. Ono se to jednou nemusí vyplatit, jak by mohla vyprávět holčička z pohádky…

Nabídka exkurze do Osvětimi

Vzhledem k opětovnému zájmu o exkurzi do Osvětimi nabízíme opět možnost se této exkurze zúčastnit. V minulém školním roce byl dostatečný počet zájemců, ale exkurze se neuskutečnila z důvodu obsazené kapacity v Osvětimi (i vzhledem k 80 letům výročí začátku 2. světové války byl v květnu 2019 o exkurze obrovský zájem).

Doporučený minimální věk pro absolvování exkurze je 13 let. Ve škole bude nabídnuto žákům od 7. do 9. třídy během středy 9.10.

Program všeobecné primární prevence - 3. třída

Líbí, nelíbí - tak se tentokrát jmenoval preventivní program Pedagogicko- psychologické poradny z Ústí nad Orlicí. Tématem programu bylo osobní bezpečí a prevence zneužívání. 

Žáci se dozvěděli, jak by se měli zachovat v některých situacích, kdy je například láká cizí člověk do auta, nebo když jim někdo neznámý píše na počítači, že by se chtěl sejít. Existuje spousta situací, kdy nám hrozí nebezpečí. Slečny Monika a Andrea se nám tyto situace pokusily přiblížit a říci dětem, aby přemýšlely a byly obezřetní.  Pomocí her, které navozovaly zároveň příjemnou atmosféru, jsme se i trochu více poznali.  Společně jsme strávili tři vyučovací hodiny. 

Podzimní tvoření ve třetí třídě

Podzimní příroda nás ani tentokrát nezklamala. Loni jsme zavařovali podzim do skleniček a letos se nám povedlo přenádherné tvoření s rostlinkou mochyní. 

Mochyně je okrasná rostlina, která je nápadná pro své tzv. oranžové lampióny. Ozdobné kalichy zbarvené do červenooranžové barvy se hodí do suchých kytic. Plody jsou jedlé, konzumují se syrové a mají vysoký obsah vitaminu C. Je původem z Japonska. Může dorůstat do výšky až 60 cm. Plody se používají k aranžování, ale i v medicíně. 

17. ročník Memoriálu Tomáše Šedého

Tradiční fotbalový turnaj v Chrudimi pro nás byl tentokrát velmi úspěšný. Memoriál, který se koná k poctě Tomáše Šedého, který tragicky zemřel při dopravní nehodě, má své kouzlo nejen pro naše žáky, ale především pro děti z dětských domovů, kteří se turnaje ve větší míře než základní školy, účastní. 

Pátek 4.10. 2019 pro nás nezačal, díky počasí, moc úspěšně, ale velké štěstí s námi bylo po celou dobu. Dokonce i počasí se umoudřilo. První dva zápasy jsme si vedli skvěle a vyhráli. Ale celkem nás čekalo zápasů devět. Některé zápasy jsme prohráli, jiné remízovali. 

Nové přihlášky na střední školy

Další zapojení školy do projektu OP VV Šablony II

https://opvvv.msmt.cz/media/msmt/uploads/OP_VVV/Pravidla_pro_publicitu/logolinky/Logolink_OP_VVV_hor_barva_cz.jpg

 

Od 1.září 2019 realizujeme další projekt z OP VV - Šablony II. Díky němu na škole pracují školní asistentky v MŠ a ŠD, kariérová poradkyně pomáhá žákům při výběru a směřování k dalšímu vzdělání. Mnoho pedagogů nabídlo potřebným možnosti doučování, připravíme i několik projektových dnů ve škole a mimo ni. Několik pedagogických pracovníků si vyzkouší spolupráci v tandemu.

S Rózou ve škole: A máme tu podzim!

Všichni ptáci odletěli,

zůstal tu jen vrabčák s kosem.

I oni prý na jih chtěli –

chtěli však jet autobusem!


Termíny jednotných přijímacích zkoušek ve školním roce 2019/2020

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy stanovilo termíny konání jednotné přijímací zkoušky v prvním kole přijímacího 
a jejích aplikací se koná v řádném termínu ve dnech: Čtyřleté obory vzdělání (včetně nástavbového studia): 1. termín: úterý 14. dubna 2020 2. termín: středa 15. dubna 2020 Obory šestiletých a osmiletých gymnázií: 1. termín: čtvrtek 16. dubna 2020 2. termín: pátek 17. dubna 2020 Jednotná přijímací zkouška v náhradním termínu se koná ve dnech:

Stránky

Subscribe to Základní škola a mateřská škola Rosice, okres Chrudim RSS