Lapbook aneb polapené poznatky, myšlenky a nápady ve 2. třídě

Náš první LAPBOOK je na téma POSTAVA V MÉ KNIZE. Literárním hrdinům a jejich charakteristice jsme se věnovali v poslední době v hodinách čtenářských dílen. Díky lapbooku si druháci utřídili a shrnuli své poznatky, myšlenky a nápady. Práce je opravdu moc bavila… Teď na postavu ze své knížky jen tak nezapomenou.

A co polapíte vy?:-)

M. Pavlíková

Ekocentrum Paleta Pardubice - slavíme Den Země s domácími mazlíčky i v lese

V úterý 17. dubna se žáci druhé, třetí a čtvrté třídy zúčastnili zajímavého a poučného výchovně-vzdělávacího programu v ekocentru v Pardubicích. Druháci a třeťáci se s nadšením mazlili se zvířátky, zjistili, jak o ně pravidelně a s láskou pečovat, co jim vyhovuje v domácím prostředí a jak nám naši lásku a pozornost oplácejí. Třeťáci v programu Lesy v ohrožení zkoumali, jak lesy fungují, jak a proč je člověk svým neopatrným chováním poškozuje a na cvičném modelu se pokusili les zachránit.

Děkujeme nadšeným pracovníkům ekocentra za příjemně strávené dopoledne a těšíme se na další možné setkání.

Jakub Hes, 2. třída
J. Chmelík
J. Slavík
V. Zrůst

Ukliďme Česko! Ukliďme Rosice!

Floristická soutěž v Hlinsku

Floristická soutěž v DDM v Hlinsku

cesta zpět ze soutěže
uvázané kytičky Míši Plaché

Kde končí svět - úspěch v literární a výtvarné soutěži

Někteří žáci naší školy (z 2., 3. a 7. třídy) se zapojili do literární a výtvarné soutěže "Kde končí svět" vyhlášené Městskou knihovnou Chrudim a klubem dětských knihoven KDK SKIP ČR. Letošní 11. ročník s podtitulem "Já jsem tvůj člověk" otevírá dveře do živočišné říše a hledá odpovědi na otázky vztahu člověk - zvíře.

Vyhodnocení literární části

V regionálním kole (kategorie 6-9 let) se umístil na 3. místě žák 2. třídy Pavel Švadlenka.

Rozpis konzultačních hodin 19.4.2018 - Marcela Kohoutová

Rozpis konzultací 19.4. 2018 - Vladimíra Tichá

Ve čtvrtek 19. 4. 2018 proběhnou třídní  schůzky a konzultace. Společná schůzka začne v 15:30 a její ukončení je v plánu cca v  16:00hod.  Na individuální konzultace se můžete zapisovat na níže uvedeném odkazu. Je nutné, aby se na individuální konzultaci dostavil vždy zákonný zástupce a žák.

Rozpis konzultací 19. 4. 2018 - Vrabcová

Na níže uvedeném odkazu je možné se zapsat na konzultaci ve čtvrtek dne 19.4.2018.

Konzultace budou probíhat v učebně 5. třídy.

Účastní se: učitel + rodič + žák

Od 15:30 do 16:00 je společná rodičovská schůzka se zákonnými zástupci žáků 5.třídy.

Rozpis konzultačních hodin 19. 4. - Alena Šachová

Rozpis konzultací 19. 4. 2018 Romana Novotná