Běh vítězství - harmonogram

28. 6. 2019 - ZRUŠEN PROVOZ ŠD

Vážení rodiče,

v pátek 28. 6. 2019 školní družina nebude v provozu. Důvodem jsou organizační záležitosti (přístavba MŠ, stěhování ŠD).

Provoz bude zahájen začátkem školního roku 2. 9. 2019

Děkujeme za pochopení, Červinková.

Žulová stezka, kompostárna, ČOV ve Skutči – exkurze 9. třídy

V pátek 7. 6. jsme se s žáky 9. třídy vypravili na exkurzi do Skutče. Nejdříve jsme navštívili čističku odpadních vod a kompostárnu, kde nám zaměstnanci vysvětlili fungování čističky. Také jsme se dozvěděli, jak a z čeho vzniká kompost, atd.

Poté jsme se vydali ke koupališti, kde je 1. stanoviště Žulové stezky, rozdali jsme si plán trasy, pracovní listy a vyrazili jsme.

Jedná se o značenou stezku nejzajímavějších lokalit týkajících se těžby a zpracování žuly. Stezka se nachází v zalesněném návrší zvaném Horky a je cca 4,5 km dlouhá. Jedná se převážně o lesní a polní cesty.

Přírodovědná soutěž v Hlinsku.

Ve čtvrtek 6. 6. 2019 a v pátek 7. 6. 2019 se vybrané žákyně ze 4., 5., a 8. třídy (vítězky školního kola) vydaly na soutěž do Hlinska. Dívky zde poznávaly rostliny, živočichy, nerosty a horniny. Vedly si celkem dobře. Děkuji děvčatům za účast a v září se opět pustíme do poznávání různých přírodnin a vypilujeme nedostatky.

PERNÍKOVÁ CHALOUPKA – závěrečná výprava školní družiny za pohádkou

Ve čtvrtek 13. 6. 2019 školní družina vycestovala linkovým autobusem a následně městskou dopravou za pohádkou o Perníkové chaloupce. Autobus nás dopravil až pod hrad Kunětická hora, od kterého jsme lesíkem putovali k našemu cílovému místu. Když jsme dorazili do „Perníkového hejtmanství“, přivítali nás moc milí lidé, kteří nás provedli areálem a pak už jsme se nemohli dočkat na program, který nás čekal.

Celý program byl samozřejmě zaměřen na pohádku o Perníkové chaloupce a dominovali etické aspekty pohádky.

Studijní pobyt

Tož abych to bral po pořádku, první čistě holandský dojem (krom těch zelených lokomotiv s mosaznou přílbou na zádech) jsou cihly. A okna. A hlavně velocipédy. A hlavně cihly a okna.

Tropenmuseum
Science museum
Bydlení u kanalu
Jak se jí heringy
masové kuličky
typická škola
třída

ŠKOLA V POHYBU

V pátek 7. 6. se naši předškoláci účastnili v tělocvičně ZŠ ukázkové hodiny projektu „ŠKOLA V POHYBU“. Tento projekt je zaměřený na podporu pohybových aktivit v rámci hodin tělesné výchovy a pohybových kroužků
v mateřských a základních školách. Navštívili nás dva trenéři, kteří si pro děti připravili spoustu zajímavých her a aktivit. Děti si například vyzkoušely řídit auto, tankovat benzín, krmily želvu nebo táhly koňské spřežení. Paní učitelky se mohly inspirovat tím, jaké pomůcky a běžné věci se dají využít k pohybových aktivitám. Velmi se nám libila i motivace dětí k daným hrám.

uč. Romana Pantůčková

Osmáci v Moravském krasu

Chcete tip na výlet? Vyrazte do Moravského krasu. To Vám nyní může doporučit jistě nejeden osmák.

S osmáky jsme zažili dva prosluněné dny plné smíchu, dobré nálady, nových zážitků a zkušeností na Chatě Macocha. Jedinečná poloha ,,naší“ chaty nám nabídla nepopsatelný výhled přímo do propasti Macocha.

Vyrážíme!
Cesta na ubytování.
lanový park Velká Dohoda.
Myslím si, že jsem...
Ahoj!
Cestou k Punkevním jeskyním.
Chata Macocha
Čekáme na autobus a hurááá domů.
Propast Macocha
Punkevní jeskyně

Výlet do Pardubic - Lumpárium + plavba parníkem

Máme tu středu 5. června - konečně jsme se dočkali. Hurááá jedeme na výlet :-)

Nejvíc jsme se těšili do Lumpária, kde se i z těch hodných dětí stali lumpíci. Jedním slovem to byla „PARÁDA“. I paní učitelky nám záviděly všechny ty super aktrakce. Vyřádili jsme se tam perfektně. Po vysílení z překážek jsme se nadlábnuli a vyrazili k parníku. Plavba byla fajn, ale pro některé až dost dlouhá. Každopádně jsme mohli vidět na řece „hnízdo“ s nutriemi (pro nás to byli bobři). Po plavbě na nás čekal autobus, kam jsme s radostí a únavou nastoupili. Spousta z nás byla tak unavená, že jsme zpáteční cestu autobusem prospali. Bylo to všechno moooc príma. :-)

Kouzelnické zahradní slavnosti

Famfrpál, camrál, potlouk … milovníci Harryho Pottera jistě vědí, o čem je řeč. Právě v tomto duchu se neslo celé středeční dopoledne, které čtvrtá a sedmá třída strávila v chrudimském Domě dětí a mládeže v rámci zahradních slavností na téma Harry Potter.

Subscribe to Základní škola a mateřská škola Rosice, okres Chrudim RSS