Noc s Andersenem 2019

Anglické představení Jack and Joe

V úterý 19. 2. 2019 jsme s druhým stupněm vyrazili do Chrudimi na anglické představení Jack and Joe. Hlavním hrdinou byl Jack, který hledal doktora pro svého umírajícího bratra Joa, který se otrávil jedovatou houbou. Při svém hledání Jack potkal spoustu dalších postav, například vesničana Mikea, pumpařku Betsy a další. Nakonec vše dobře dopadlo, Jack získal lék od indiánské ženy a Joe byl zachráněn.

Abychom konverzacím postav lépe porozuměli, provázela nás celou hrou bohyně anglického jazyka, která postupně rozbalovala balíčky anglické slovní zásoby. Uložili jsme si tedy do své paměti nová slovíčka a fráze a navíc jsme se ještě příjemně pobavili.

Letní příměstský tábor

Komunitní škola Rosice, z.s. a Základní škola a mateřská škola Rosice, okres Chrudim v případě dostatečného zájmu budou opět pořádat letní příměstský tábor pro děti ve věku 6-15 let. Termín a cena se odvíjí od údajů vyplněných na předběžné přihlášce. Školní rok letos končí 28. 6. 2019

Přihlášku najdete zde, nebo ji děti již obdržely přímo ve škole od své třídní učitelky. Předběžné přihlášky přijímáme do konce března. Prosím o jejich vyplnění, ať již zájem máte či nikoli. Děti odevzdají vyplněné přihlášky svým třídním učitelkám.

Předběžnou přihlášku můžete zasílat i v elektronické podobě na email: j.svobodova@email.cz

Svátek svatého Valentýna ve školní družině

Lásky není nikdy dost, a proto děti ve školní družině vyráběly celý týden vše ve tvaru srdce.

Olympiáda v anglickém jazyce

Dne 10. 4. 2019 se bude konat školní kolo anglické olympiády. Na prvním stupni proběhne během hodin anglického jazyka v dané třídě, na druhém pak budou žáci rozděleni do dvou skupin - 6. se 7. třídou, 8. s 9. třídou. Přesný čas bude upřesněn. Těšíme se na Vaše výkony!

Leden, na lyžák jedem

Letošní zima je k lyžařům více než přívětivá, čehož jsme s velkou chutí také poslední lednový týden využili. Poslední lednovou sobotu jsme v zasněženém ránu zamávali rodičům a vyrazili do výcvikové základny. Tou se nám již desátou sezónu stala Horská Chata Na Rozcestí v Českých Petrovicích. Už po obědě jsme všichni měli lyže na nohou a rozděleni do družstev zahájili výcvik. Pod vedením instruktorů Karla a Jakuba a rosických kolegyň Vlaďky, Jarči a Radky se do dvou dnů opravdu každý dopravil vlekem nahoru a po svých zase dolů, zatočil, zabrzdil a piloval pluh i carvingové oblouky. Zájemci vše mohli proložit i snowboardem. A aby tělo mělo prostor i na relax, jedno odpoledne jsme ho pořádně vymáchali v termálních teplých pramenech ve Velkých Losinách.

poprvé na vrcholu
k výcviku připraveni
ski bar
bitva
to jsme my
lyžníci
závody
cíloví rozhodčí
mladší dívky - stupně vítězů
stupně vítězů - mladší žáci
stupně vítězů - starší žákyně
stupně vítězů - starší žáci
na skok v Losinách

Pozvánka na 3. schůzku ZZ dětí MŠ

Pozvánka na 3. schůzku zákonných zástupců dětí MŠ Rosice

Dne 13. 2. 2019 se koná 3. schůzka ZZ dětí docházejících do MŠ Rosice

(16:00 hodin - 1. třída – žluťáskov)

Program:

Pololetí u třeťáků

Půlka třetího ročníku je za námi. Jsme již dostatečně zabydlení v naší nové třídě na druhém konci školy. Nemáme sice nikdy šanci dostat se do jídelny jako první, zato ale vždy již během dopoledne cítíme, co chystají paní kuchařky k obědu:-).

Co nového za ten půlrok uvízlo v hlavičkách třeťáků, na čem chtějí zapracovat a jaké vědomosti a dovednosti jim ještě chybí, shrnuli dnes do "pololetního" dopisu. Mimo dlouhodobých plánů připojili ještě výhled na zasloužené prázdniny.

Po stopách českých vynálezců

Kontaktní čočky, elektrická tramvaj, první automobil v Rakousko-Uhersku, lodní šroub, ruchadlo, remoska, bleskosvod, semtex, ale také třeba slovo robot nebo kostka cukru. To všechno daly České země světu. Hned několik vynálezů je spojeno dokonce s naším regionem, a proto nemůžeme nic ponechat náhodě. Začínáme se připravovat na možnou dráhu vynálezců. Inspirací je nám chemik Otto Wichterle, který sestavil svůj první přístroj na výrobu kontaktních čoček ze stavebnice Merkur. Že spojování kovových součástek šroubky a matičkami nebude jen tak, zjistily děti („zhýčkané“ LEGEM) celkem záhy. Od původních plánů sestavit saně nebo lyžaře pak většinou upustily a smontovaly „základního“ panáčka.

Den otevřených dveří se zápisem do MŠ 2019

Den otevřených dveří MŠ 2019

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ se ZÁPISEM dětí do mateřské školy pro školní rok 2019 – 2020 proběhne 9. 5. 2019 mezi 9:00 – 15:00 hodin. Přihlaste i dítě, které případně nastoupí v průběhu školního roku. Vezměte si s sebou rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce. V případě, že jste si vytiskli Žádost o přijetí, která je ke stažení na webu ZŠ a MŠ Rosice, přineste ji vyplněnou s sebou.

Subscribe to Základní škola a mateřská škola Rosice, okres Chrudim RSS