Lampionový průvod

Rozpis konzultací 12.11.2018 Brdíčková

Rozpis konzultací 12. 11. 2018 - Chmelařová

Na níže uvedeném odkazu se můžete přihlásit na konzultační hodiny.

Rozpis konzultací 12. 11. 2018 - Hájková

Na níže uvedeném odkazu se můžete zapisovat na konzultace, které proběhnou 12. 11. 2018:

Pozvánka - HALLOWEENSKÉ DÍLNY ŠD

ŠKOLNÍ DRUŽINA při ZŠ a MŠ Rosice

srdečně zve všechny žáky školní družiny a jejich rodiče na

HALLOWEENSKÉ DÍLNY

V sobotu 27. 10. 2018 od 16:30 hodin ve školní jídelně

Tajemný vesmír a virtuální realita

Chtěli byste se projít po měsíci jako Američan Neil Armstrong nebo letět do vesmíru jako český kosmonaut Vladimír Remek? V pátek 12. října se to podařilo žákům čtvrté, páté a šesté třídy díky moderní technologii zvané virtuální realita, kterou nám představil Marek Pantůček. Postupně si každý nasadil kouzelné 3D brýle, zapnul autopilota vesmírného vznášedla, překonal zemskou přitažlivost a se zatajeným dechem zkoumal nekonečný vesmírný prostor, sledoval známé planety, obří hvězdy i meteority a obdivoval fascinující svět lidem na Zemi tak vzdálený. Čtvrťáci vepsali své nezapomenutelné zážitky do vlastní povídky Já kosmonaut a výtvarně ztvárnili téma letů do kosmu formou koláže.

Informace k exkurzi do Osvětimi

Na základě zájmu žáků o exkurzi do Osvětimi zjišťujeme zájem o tuto akci. Žáci 8. a 9. třídy dostanou 10. a 11. řijna informační lístky s návratkou. Prosím o navrácení všech lístků - i pokud zájem mít nebudete. Děkuji. V příloze jsou další podrobnější informace.

Petra Brožková

Prvňáci v novinách

Dne 10.10.2018 by měl vyjít Deník Chrudimska s rosickými prvňáčky a jejich třídní učitelkou na fotografii. Nezapomeňte , pokud o výtisk máte zájem, ráno se zastavit u novinového stánku či pultu.

Zavítá k nám LiStOVáNí

LiStOVáNí je cyklus scénického čtení. Zhruba v hodinovém divadelním vystoupení je představen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury.

Projekt dokázal, že „má smysl" - má své věrné diváky, kteří jej sledují jako literární seriál a kteří si často představované knihy čtou, stejně jako další knihy představovaného autora či nakladatelství. LiStOVáNí výborně podporuje čtenářství jako takové. Svou živou akční formou dokazuje především dnešní mladé generaci, že dnes, kdy je možné skoro všechno, pořád ještě není kniha pasé.

Plavecká výuka ve Skutči

Úspěšné zahájení plavecké výuky ve Skutči mají za sebou žáci z první, druhé a třetí třídy, kteří měli o plaveckou výuku zájem. Přihlásilo se celkem 24 žáků. Žáci absolvují 10 lekcí, při kterých jsou rozděleni dle svých schopností a dovedností do skupin.

Subscribe to Základní škola a mateřská škola Rosice, okres Chrudim RSS