Nejvíc vyvěšených vlajek České republiky

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov uspořádalo ke 100. výročí vzniku samostatné republiky akci s názvem ČESKÝ DEN S ČESKÝMI VLAJKAMI, v rámci které bylo na veřejných prostranstvích, v zahradách, na budovách, rozhlednách, v oknech domů a na dalších místech po celé ČR dle serveru www.nejvicvlajek.cz vyvěšeno a nainstalováno 225 191 českých vlajek (textilních, papírových, zalaminovaných, průmyslově i vlastnoručně vyrobených).

A ta nejlepší zpráva – společně jsem přispěli k vytvoření nového rekordu!

Do celorepublikovému rekordu, jenž byl vytvořen v den státního svátku 28. října 2018, se zapojilo 2 445 obcí, měst, škol, institucí i jednotlivců.

V Základní škole a mateřské škole Rosice, okres Chrudim a v rodinách našich žáků bylo 28.10.2018 celkem  vyvěšeno  564 vlajek ČR. V základní škole to bylo 312 vlajek, v mateřské škole 84, doma žáci měli vlajek 168. Ve škole jsme na výrobu vlajek využili zejména hodiny výtvarné výchovy a světu práce. Vlajkám jsme se věnovali také v hodinách matematiky - rýsovali jsme obdélníky, modré trojúhelníky a červené čtyřúhelníky, vlajky se lepily, vybarvovaly, tvořily se mozaiky a skládanky. Některé vlajky byly papírové, jiné látkové, v mateřské škole tvořily děti mozaiky z různých materiálů. Doma pak žáci hlavně vybarvovali barvami a pastelkami.

Na fotografie z akce Český den s českými vlajkami z různých míst po celé ČR se můžete podívat na www.nejvicvlajek.cz/galerie.

Zde je několik fotografií z vyvěšení vlajek v naší základní a mateřské škole: