Matematika 6

VÝUKA V DOBĚ MIMOŘÁDNÉHO VOLNA

Zde budou průběžně doplňovány úkoly, veškeré úkoly v pracovních sešitech a zápisy ve školních sešitech budou po návratu do školy kontrolovány a hodnoceny. Pozor na dodržení termínu u prací, které budu chtít poslat na e-mail.

6. - 8. 4. 2020 (9. a 10. 4. - velikonoční prázdniny)

• pracovní sešit - str. 93/cv. 4 - sestroj, potom vyfoť a pošli mi na e-mail do 14. 4. 2020

Osově souměrné útvary

• do školního sešitu si napiš nadpis "Osově souměrné útvary" a opiš si rámeček ze str. 36 v učebnici
  • pracovní sešit - str. 92/cv. 2 (nezapomeň, že strany čtverce musí svírat pravý úhel); str. 93/cv. 7 a 8
  • když budeš mít čas a chuť: učebnice - str. 38/cv. 7 do PS netištěného

30. 3. - 3. 4. 2020

Osová souměrnost

• po shlédnutí si pusť video ještě jednou, video si postupně zastavuj a zkus krok po kroku narýsovat uvedené příklady (trojúhelník, přímku a kružnici) do pracovního sešitu, ke každému příkladu si opiš vždy i zadání --> pokud máš možnost, své výtvory vyfoť nebo naskenuj a pošli mi na e-mail (kdyby jsi narazil/a na nějaký problém při rýsování, něco ti nešlo, ozvi se také)
Splnili: Lucka, Nela, Laura, Jirka, Esterka, Ríša, Anetka, Kája, Sofča, Terka, Zuzka, Ondra
  • do školního sešitu si napiš nadpis "Osová souměrnost" a opiš si z učebnice rámeček ze str. 32 (ten uprostřed s nadpisem Osová souměrnost) a ještě rámeček ze str. 33 (ten s nadpisem Samodružné body)
  • on-line procvičování: na stránce https://www.umimematiku.cz/cviceni-osova-soumernost klikni na tlačítko Mřížkovaná, dále klikni na šedé tlačítko pod nadpisem Osová souměrnost (např. Úsečka osově) - do mřížky musíš naklikat body tak, aby útvar byl osově souměrný a body ještě pospojovat; vynech příklady, kde musíš hledat osy útvaru (např. srdce nebo hvězdy), ale můžeš si také vyzkoušet - kdyby ti vypršel denní limit, proveď registraci zdarma
  • učebnice - str. 33, cv. 1; str. 34/cv. 5 (zde nemusíš rýsovat, zkus jen vyluštit, co je tam napsáno a odpovědi si napiš do sešitu); str. 35/cv.6 - do PS netištěného
  • když budeš mít čas a chuť, narýsuj si do PS motýla - učebnice str. 32/cv. C

23. - 27. 3. 2020

• pokud jsi nestihl/a minulý týden, dodělej si:
  • osová souměrnost - shodné útvary: učebnice str. 28 - 29, str. 30/cv. 3 a 4 do pracovního sešitu netištěného
  • pracovní sešit - str. 89
  • zápis do školního sešitu: nadpis "Shodné útvary" + opsat rámeček ze str. 29 v učebnici
  • učebnice - str. 30/cv. 5 do pracovního sešitu netištěného (své odpovědi si zkontroluj podle výsledků vzadu v učebnici)

16. - 20. 3. 2020

• procvičování úhlů vedlejších, vrcholových, souhlasných a střídavých: jdi na stránky www.2pir.eu --> klikni na modrý pracovní sešit (6. ročník) --> naklikej postupně vždy číslo strany a číslo příkladu (viz níže), vypracuj do pracovního sešitu netištěného (pokud je potřeba něco zvýraznit, dokreslit, příklad si buď vytiskni a nalep nebo přibližně přerýsuj do sešitu)
    • str. 144, cv. 3, 4, 5
    • str. 145, cv. 7, 8, 9
    • str. 146, cv. 11
    • str. 162, cv. 5
    • str. 163, cv. 9
  • pracovní sešit - str. 89

12. - 13. 3. 2020

• 13. 3. 2020 jsme měli psát test na Vedlejší a vrcholové úhly, počítejte s ním po návratu do školy (termín bude upřesněn)
  • učebnice (zelený pruh) - str. 24/cv.9 do pracovního sešitu netištěného
  • do školního sešitu opsat nebo vytisknout a nalepit zápis Úhly souhlasné a střídavé (soubor dole pod článkem)
  • zhlédnout video: https://www.youtube.com/watch?v=qbkwZEQvxPI (na začátku opakování vedlejších a vrcholových úhlů, dále vysvětlení látky souhlasných a střídavých úhlů + příklady na procvičení)
  • pracovní sešit - str. 83/cv.9; str. 86/cv.9; str. 88/cv.9

11. 3. 2020

• procvičování vedlejších a vrcholových úhlů (po návratu do školy budu kontrolovat!!)
    • pracovní sešit - str. 83/cv.8; str. 85/cv.8; str. 87/cv.3 a 4
    • sbírka úloh (učebnice s růžovým pruhem) - str. 144/cv.2; str.145/cv.5 do pracovního sešitu netištěného
PDF icon ÚHLY SOUHLASNÉ A STŘÍDAVÉ - zápis.pdf201.15 KB