Leden, na lyžák jedem

Letošní zima je k lyžařům více než přívětivá, čehož jsme s velkou chutí také poslední lednový týden využili. Poslední lednovou sobotu jsme v zasněženém ránu zamávali rodičům a vyrazili do výcvikové základny. Tou se nám již desátou sezónu stala Horská Chata Na Rozcestí v Českých Petrovicích. Už po obědě jsme všichni měli lyže na nohou a rozděleni do družstev zahájili výcvik. Pod vedením instruktorů Karla a Jakuba a rosických kolegyň Vlaďky, Jarči a Radky se do dvou dnů opravdu každý dopravil vlekem nahoru a po svých zase dolů, zatočil, zabrzdil a piloval pluh i carvingové oblouky. Zájemci vše mohli proložit i snowboardem. A aby tělo mělo prostor i na relax, jedno odpoledne jsme ho pořádně vymáchali v termálních teplých pramenech ve Velkých Losinách. Když k tomu všemu přidáte pravidelné chumelenice, dny zvané „azuro“, večerní disko, neustálý binec na pokojích a spoustu nových zážitků, dovedností a zkušeností, vyjde nám z toho super týden na horách zakončený závody ve slalomu s opravdu hodnotnými cenami, které dodal Karel a pololetním vysvědčením na sněhu, které jsme si rozdali na závěr celého pobytu za asistence deváťáků, kteří si pro nás přijeli do Petrovic i s p.učitelkou Brožkovu, zažili s námi poslední lyžovačku, řízek k obědu a pak už jen ahóóój zase za rok………..

P.S. všechny fotky a videa lze nahrát na flashku (donést do ředitelny), zde pár fotek - bohužel, některé se nahrávají vzhůru nohama neznámo proč

poprvé na vrcholu
k výcviku připraveni