Lazy goat: činoherní anglicko – česká pohádka s písničkami

V pátek 7. 6. čekalo žáky 3. – 5. třídy představení zlínského Divadelního centra v chrudimském Divadle Karla Pippicha. Již nějakou dobu před představením se děti seznamovaly v hodinách anglického jazyka s pracovními materiály ve formě gramatických, lexikálních a poslechových cvičení. S jejich pomocí si mohly osvojit slovní zásobu a fráze, které je v představení čekají. Činoherní anglicko-česká pohádka měla za cíl atraktivní a hravou formou umožnit žákům zdokonalovat znalost cizího jazyka a zároveň je nechat prožít neobvyklý umělecký zážitek. Naše představení bylo zaměřené zejména na slovesa can, make, eat, run, catch, help, přítomné časy (prostý a průběhový), minulý čas prostý, číslovky, přídavná jména a použití jednoduchých prostých frází.

V pátek jsme jeli do divadla na Línou kozu. Když jsme tam přijeli, dali jsme si batohy a mikiny nebo bundy na věšák. V divadle nemáme mít u sebe nic, co ruší představení. V sále pak zazvonilo, světla zhasla a začal příběh. Z kozy si dělali ostatní srandu, protože byla drzá a líná. Tak šla do lesa a našla dům lišky. Liška nebyla doma, takže si koza myslela, že je opuštěný a nastěhovala se. Liška jí chtěla vyhnat. Nejdříve si vzala na pomoc vlka, ale ten se kozy bál. Potom medvěda, ale ten se zajímal spíš jen o maliny. Nakonec jí pomohl ježek, který kozu vyhnal.

Jiří Slavík, 3. třída

Lazy goat

V představení vystupovala zvířata – líná koza, kráva, pes, liška, vlk, medvěd a ježek. Mluvili anglicky i česky. Kráva a pes vyhnali kozu ze dvora a ta se drze nastěhovala do malého domečku lišky. Z domu lišky se kozu snažil vyhnat vlk, potom medvěd a nakonec ježek a ten jediný kozu vyhnal a tak pohádka dobře dopadla.

T. Piňosová, Z. Michalicová, 4. třída

Byla jednou jedna koza, která byla líná a žila na farmě se psem a krávou. Koza nespolupracovala a odmlouvala. Zvířata se rozhodla línou kozu vyhnat. Koza si našla pěkný dům v lese a přivlastnila si ho. Najednou se objevila liška. Netušila, že je v jejím domečku koza. Když to zjistila, naštvala se a zavolala na pomoc vlka – ten nepomohl, protože se kozy bál. Potom zavolala medvěda, ale ten také nepomohl, protože si jen sbíral maliny. Naštěstí se objevil chytrý, malý ježek a ten kozu vyhnal. Vše dopadlo dobře. Divadlo se nám moc líbilo.

D. Meduna, A. Ždánský, 4. třída