Koncert ZUŠ J.N. Filcíka, Chrast

Dne 16.4.2019 jsme se vyparádili a vyrazili linkovým autobusem do Chrasti, čekal nás totiž koncert žáků Základní umělecké školy Jana Nepomuka Filcíka v Chrasti. Na koncert jsme se moc těšili, a byli zvědaví, co nás letos čeká.

Hned po příchodu na nás čekalo velké překvapení, žáčci ZUŠ si pro nás pod vedením pí. učitelky Pavly Medunové připravili hudební zpracování pohádky "O dvanácti měsíčcích".

Dějem pohádky nás provázely krásné písně přednesené pěveckým sborem ZUŠ, který doprovázeli žáci i učitelé hrou na hudební nástroje. Slyšeli a viděli jsme například tahací harmoniku, trubku, pozoun, příčnou flétnu, zobcové flétny, kytaru či klarinet. O těchto hudebních nástrojích jsme se dozvěděli spoustu nových informací, líbil se nám jejich vzhled a také zvuk. Přišli jsme na to, že každý zní trochu jinak, a že i taková bouřka se dá bicími nástroji hravě napodobit.

Koncert se nám moc líbil, odnesli jsme si krásný hudební zážitek, a za to ještě jednou děkujeme zpěváčkům, muzikantům, učitelům a paní ředitelce H. Žemličkové.

Cestou zpět do školky jsme se vydali po svých cyklostezkou, která nás dovedla zpět do Rosic. Cesta byla sice delší, ale my si jí užili jak se patří. Zpívali jsme, poznávali stromy i rostlinky, pozorovali zvířátka, a hlavně se smáli a radovali :o).

Tereza Víšková