Komorní filharmonie Pardubice u nás

Na konec května jsme do naší školy pozvali hudebníky z Komorní filharmonie v Pardubicích. Přijelo jich 7 a s sebou neměli jen mnoho hudebních nástrojů, ale i program, který nám představil vývoj české hudby v průběhu historie. Od skladby Hospodine pomiluj ny jsme časem cestovali až do současnosti, vylechli mnoho ukázek vtipně doplněných obrazovou projekcí na promítacím plátně. Poradili jsme si i s otázkami, které na dané téma zazněly. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací a hlavně - měli jsme možnost naživo slyšet mnoho smyčcových a dechových nástrojů, které nám hráči postupně představili a krásně na ně zahráli.

Překvapivé pro nás bylo, že máme celkem vyspělé mladší posluchače, kteří byli nejen aktivní, ale také uměli zhodnotit celou akci. Bohužel, naši nejstarší žáci ještě nedozráli, zcela až na výjimku nepochopili nic z celé akce a hlavně - jejich chování nás přesvědčilo, že k dospělosti a všeobecnému přehledu mají ještě dlouhou cestu.

Z koncertu v Rosicích:

Líbilo se mi, jak se nás ptali na otázky k tématu a že chvíli mluvil jeden dlouho a druhý chvíli.

Mně se líbily pomalé skladby, mohla jsem se nad nimi zamyslet.

Byly tam zajímavosti , které jsem ještě neznal.

Tento styl hudby nemusím, ale fakt se mi to líbilo.

Měli to všechno pěkně nacvičené, těším se, že přijedou zas.

Obdivuji je, jak to všechno umí a že to dá hodně práce se to naučit a nemít trému a nekazit to.

Rád bych přijal další návštěvu. J

Měli to super vymyšlené.

Strašně moc hezky hráli a zamířili do dějepisu.

Oni dokonce i zpívali.

Jejich projekt nás zaujal natolik, že jsme o tom začali psát slohovou práci.

Nejvíce m ohromila skladba chorál sv.Václava.

Nejlepší část měli s tím minifilmem, protože tam hráli dlouho a bez přerušení, takže jsem si mohl užít muziku.

Viděla jsem nástroje, které jsem ani nevěděla jak vypadají ani jak se jmenují.

Nejvíce nejhorší byly tvrdé židle.