Kde končí svět - úspěch v literární a výtvarné soutěži

Někteří žáci naší školy (z 2., 3. a 7. třídy) se zapojili do literární a výtvarné soutěže "Kde končí svět" vyhlášené Městskou knihovnou Chrudim a klubem dětských knihoven KDK SKIP ČR. Letošní 11. ročník s podtitulem "Já jsem tvůj člověk" otevírá dveře do živočišné říše a hledá odpovědi na otázky vztahu člověk - zvíře.

Vyhodnocení literární části

V regionálním kole (kategorie 6-9 let) se umístil na 3. místě žák 2. třídy Pavel Švadlenka.

Místní kolo (v rámci chrudimské knihovny) bude slavnostně vyhodnoceno 7. 6. při čtenářském pikniku.

Vyhodnocení výtvarné části

V místním kole (kategorie 13-16 let) získala 1. místo Adéla Sitařová ze 7. třídy.

Gratulujeme!!! Oba jmenovaní žáci získali jako odměnu za jejich literární a výtvarné úsilí výlet (hrazený knihovnou) do Nového Města nad Metují, který proběhne v úterý 15. 5. Jeho součástí bude předávání cen vítězům, bodování výtvarných prací v rámci regionu (do Nového Města pojedou i výtvarné práce druháků) a návštěva zámku.

Děkujeme Pavlovi a Adéle za reprezentaci školy!

A 15. 5. budeme držet palce výtvarným dílům.

M. Pavlíková