Karneval

Fotogalerie

Určitě všichni, kteří přišli v sobotu 23. února na sál do hospody Na Křižovatce nelitovali. Uskutečnil se zde dětský karneval, který tentokrát poprvé organizovalo Sdružení rodičů základní školy ROSA I a Sdružení rodičů při Mateřské škole Rosice.

Této akci předcházela příprava soutěží, losů do tomboly, odměn a v neposlední řadě shánění sponzorů.

V sobotu jsme se sešli na sále již ve 12 hod., abychom mohli vše připravit a vyzdobit. Velké díky patří žákům základní školy, kteří nám vyrobili krásnou výzdobu, (to se pak zdobilo úplně samo).

O hudební doprovod se nám postaral již náš známý DJ Jakub Šimek. Vše bylo připraveno a mohlo se začít.

Již před 14 hodinou se začali na sále objevovat první princezny , kovbojové, čarodějnice a další pohádkové postavy. Obdiv nás všech patřil Haně Šedivé ml., která převlečena jako vodnice, doprovázena svým manželem vodníkem a malým vodníčkem , si dala velkou práci a maškarní oblečení pořídila celé rodince. Po zahájení karnevalu se nám nejprve masky představily, abychom věděli s kým máme tu čest, a dostaly sladkou odměnu. Porota složena z rodičů, kteří se na přípravě podíleli, měla nelehký úkol vybrat z těch pěkných masek tu nejhezčí. Začalo se tančit, soutěžit , odměňovat a vyhrávat v tombole. Jedním z úkolů bylo poznávání různých předmětů ukrytých v pytlíku pouze hmatem, další úkol byl namotávání autíčka na provázek. Házení míčkem byla soutěž pro děti a jejich babičky, případně dědečky, nebo rodiče.

Všichni se náramně bavili a už se jen čekalo na vyhlášení nejlepší masky. Za nejlepší masku byly vyhlášeny dvě děti Magdalénka Komárková a Ondráček Štantejský, kteří se karnevalu zúčastnily jako Králíci z klobouku a nezapomněly si s sebou přinést ani klobouk kouzelníka Pokustóna, do kterého se rádi schovávaly. Oba králíci získali odměnu a zvláštní cenu se též zasloužila rodinka vodníků.

Na ukončenou jsme si zahráli soutěž o židličky, kdy se židle postupně odebíraly a tanečníků ubývalo. A už zbýval čas jen na rozloučení a těšení na příští rok, kdy určitě karneval uspořádáme opět a to nejen pro naše nejmenší. Budeme se těšit i na tvořivé rodiče, kteří se určitě nenechají zahanbit a masku připraví i pro sebe.

Sdružení rodičů Rosa I a Sdružení rodičů při MŠ.