Jazykový pobyt v Bavorsku

Fotogalerie zde.

Těšíme se za hranice „všedních“ dnů

Skupinka zvídavých žáků naší školy, která se učí němčinu a má zájem poznat něco nového, se zúčastnila v květnu poznávacího a jazykového pobytu. Kde?

Žáci nám poskytli tyto informace.

Kam a jak jsme jeli?

Navštívili jsme německé pohraniční městečko Furth im Wald, které má asi 10 tis. obyvatel a leží kousek od České Kubice a Domažlic. Město je obklopeno Bavorským lesem, Českým lesem a Šumavou. Měli jsme krásné počasí, tak jsme mohli vidět nejvyšší vrchol Velký Javor (1 456 m), Ostrý (1 293 m) a také Čerchov (1 050 m). Jeli jsme vlakem.

Kde jsme jedli a spali?

Bydleli jsme v moderní mládežnické ubytovně. Pokoje byly komfortní. Měli jsme plnou penzi a sníst jsme mohli tolik, kolik jsme chtěli.

Za čím jsme jeli?

Chtěli jsme poznat historické město s mnoha památkami a s největším chodícím robotem světa „Dračí příšerou“. Ve Furthu se totiž již přes 500 let odehrává nejstarší lidová hra Německa, „Skolení draka“. Lákaly nás i obchůdky, na které nebylo moc času. Samozřejmě jsme si také chtěli ověřit naší němčinu v praxi. A nebylo to jednoduché!

Na co jsme se těšili?

Těšili jsme se na všechno. Prohlédli jsme si město a měli jsme různé prohlídky s německými průvodci. Viděli jsme Divokou zahradu s pozorovací stanicí pod vodou, Dračí přehradu, Furthské podzemní chodby, Dračí jeskyni s drakem, dračí muzeum, vystoupili jsme na furthskou věž, … Navštívili jsme i základní školu, kde nás uvítala paní ředitelka. Školou nás pak provedla paní učitelka Vrabcová, která zde roky učila. Mohli jsme být i ve třídě na vyučovaní. Překvapením pro nás bylo, že hodinu zdravovědy vyučovala naše paní učitelka Vrabcová.

Náš pobyt uběhl jako voda! Děkujeme paní učitelce Vrabcové a paní učitelce Kociánové za krátké, ale krásné tři dny.

Martin, Ondra, Roman, Lenka, Míša, Anička, Markéta, Dan, Alena, Vítek, Zdena, Dan.