Jak na zuby aneb povídání se studentem zubního lékařství

Dnes jsme v Beránkově měli milou a příjemnou návstěvu. Přijel k nám kamarád David, budoucí pan zubař, a řekl nám spoustu zajímavých věcí o našich zubech.

Hravou a vtipnou formou jsme se dozvěděli, že každý náš zoubek má své brnění, o které je třeba pečovat před bacily, které nám v puse dělají jenom samý nepořádek; jak má vypadat a jaký má být správný kartáček, který zaručeně všechny bacily pochytá.

A potom už přišla řada na nás - doběhli jsme si pro naše kartáčky, které máme v umývárně vždy připraveny na poobědní čištění, a začala předváděčka. David nám zkontroloval správné držení kartáčku. Teď už víme, že kartáček musíme držet jako tužku při kreslení, abychom si silou nepoškrábaly dásně. A víte co jsme zjistili? ... že i čistění zubů je vlastně kreslení. Na zubech jsme totiž kartáčkem nakreslili spoustu malých sluníček, která nám prozáří úsměv, zatímco kartáček štětinkami chytá ty protivné bacily. 

Odteď už každé ráno i večer (a ve školce i po obědě) kreslíme  sluníčka - snad tím posílíme i to opravdové, protože toho už se nemůžeme dočkat :-).

Davidovi moc děkujeme.

 

 

                                                                                                                                                  Uč. Víšková Tereza