Jablíčkový podzim ve školní družině

Podzim za okny hýří všemi barvami a příroda se nám pomalu ukládá k zimnímu spánku.

Letošní podzim nám přinesl na školní zahradě velkou úrodu jablíček. Žáci školní družiny nejen jablka sbírali, ale připravovali z nich i náramné dobroty.

Jako první jsme si upekli jablečný závin. Vyválet těsto, oloupat a nastrouhat jablka, posypat cukrem a skořicí, zavinout, potřít máslem a šup s tím do trouby. To byla dobrota.Usmívající se

Jako druhý jsme si upekli jablečný koláč. Jablíčka nakrájet, přidat skořici, mouku, prášek do pečiva, kakao, olej, mléko, cukr a pořádně to zamíchat. Čáry máry a voňavý podzimní koláč byl na stole. Moc jsme si pochutnali.Usmívající se

Jako třetí jsme si odšťavnili jablíčka a udělali si jablečný mošt. Chutnal skvěle a navíc byl plný vitamínů, které jsou pro naše tělo v podzimních měsících důležité.

A jako poslední jsme nelenili a jablíčka použili pro výrobu tiskátek. Vznikly nám krásné jablečné kompoty, které můžete vidět jako výzdobu ŠD.

Jak byly děti šikovné a práce jim šla od ruky, se můžete podívat na fotografiích.Mrkající

Eliška Červinková, vychovatelka ŠD