Informatika 6

DISTANČNÍ VÝUKA

16. - 20. 11. 2020

Vytvoř v aplikaci Malování Vánoční přání nebo PF 2021. Pokud si troufneš, můžeš pracovat i v MS Word. Přání bude obsahovat text:

Základní škola a mateřská škola Rosice, okres Chrudim

přeje

příjemné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí v novém roce 2021.


Jestliže budeš vytvářet PF, bude přání obsahovat navíc ještě výraznější text "PF 2021". Pokud budeš hledat pozadí na internetu, dej pozor na autorská práva - použij stránky pixabay.com. Dej pozor, abys neměl/a v textu chyby, aby písmo bylo čitelné a hezky uspořádané a obrázky aby nebyly rozmazané. Práci ulož pod názvem přání_příjmení a pošli mi buď na e-mail sabina.hajkova@skola-rosice.net nebo do chatu na Teams nejpozději do 22. 11. 2020 (práce bude známkovaná).


2. - 13. 11. 2020

Zhlédni následující video: https://www.youtube.com/watch?v=X0oaInd0d54 a v aplikaci MS Word si zmíněné funkce vyzkoušej.


12. - 23. 10. 2020

Zhlédni následující video: https://www.youtube.com/watch?v=QynORReoa2I a v aplikaci MS Word si zmíněné funkce vyzkoušej na libovolném textu.

Pokud nemáš v PC nainstalovaný MS Word, použij webovou aplikaci na stránkách office.com --> přihlásit (tak, jak jsme to zkoušeli ve škole: jmeno.prijmeni@skolarosice.onmicrosoft.com, heslo je stejné jako ve škole na PC), po přihlášení klikni na modrou ikonku s W a zvol "Nový prázdný dokument".