Informatika 6

VÝUKA V DOBĚ MIMOŘÁDNÉHO VOLNA

Zde budou průběžně doplňovány úkoly, veškeré práce budou kontrolovány a hodnoceny. Pozor na dodržení termínu u prací, které budu chtít poslat na e-mail.

3. 4. 2020

V MS Excel vytvoř vlastní tabulku na libovolné téma (například: přehled knih + autor, rok vydání, atd.; seznam kamarádů + adresa, věk, pohlaví, atd.; objednávkový list + položka, počet kusů, cena, atd., ...) - fantazii se meze nekladou. Pozor, nesmí to být ale tabulka, kterou jsi mi už posílal (počet žáků ve třídě, rozvrh). Tabulka by měla mít alespoň 4 sloupce a minimálně 6 řádků. Tabulku uprav tak, aby byla přehledná a lichotivá pro oko (tzn. pozor na kombinaci barev - všeho moc škodí). Použij to, co už umíš - ohraničení, barevné výplně, můžeš použít i jednoduchý vzorec pro sčítání. Nezapomeň na odpovídající nadpis. Tabulku ulož pod názvem moje tabulka_příjmení a pošli do 16. 4. 2020 na e-mail sabina.hajkova@skola-rosice.net.

Práci už odevzdali: Anetka

27. 3. 2020

V minulém úkolu ses naučil/a vytvářet jednoduché tabulky. Teď v aplikaci MS Excel zkus vytvořit jednoduchou tabulku s tvým (skutečným) rozvrhem hodin. Do políček vepiš pouze zkratky předmětů, nemusíš zapisovat zkratku učitele, apod. Nezapomeň, že v prvním řádku tabulky musí být číslo hodiny (1 až 8) a v prvním sloupci názvy nebo zkratky dní (pondělí až pátek). U každého předmětu zvol barvu a vybarvi jí příslušná políčka. Hotovou práci pojmenuj rozvrh_příjmení a pošli do 3. 4. 2020 na e-mail sabina.hajkova@skola-rosice.net (pokud by ti něco nešlo nebo nebylo jasné, napiš mi).

Práci už odevzdali: Lucka, Nela, Amča, Laura, Jirka, David, Esterka, Ríša, Anetka, Honza, Kryštof, Kája, Sofča, Terka, Zuzka, Ondra

20. 3. 2020

V aplikaci MS Excel (zelená ikonka podobná MS Word) zkus podle videonávodu vytvořit jednoduchou tabulku: https://www.youtube.com/watch?v=C43VHYaIzsc&t=19s Pokud si troufneš, můžeš tabulku vylepšit nebo rozšířit (např. přidáním sloupců s třídami, pohrát si s ohraničením či barevnými výplněmi, atd.). Svůj výtvor pojmenuj tabulka_příjmení a pošli do 26. 3. 2020 na e-mail sabina.hajkova@skola-rosice.net.

Práci odevzdali: Lucka, Nela, Amča, Laura, Jirka, Esterka, Ríša, Anetka, Honza, Kryštof, Kája, Sofča, Terka, Zuzka, Ondra

Práci nesplnili: David

12. 3. 2020

Do 18. 3. 2020 vypracovat úkol Vyhledávání pojmů na internetu podle pokynů (viz dole v příloze) a poslat na e-mail sabina.hajkova@skola-rosice.net.

Práci nesplnili: David