Aktuální informace

Lovci perel - čtenářská aktivita - od 23. září mají žáci možnost zapojit se do aktivity Lovci perel - informace budou na nástěnce naproti 2. třídě (seznam knih je kromě nástěnky také v příloze tohoto článku). Za vyplněné otázky ke knihám získávají děti perly. Aktivita bude vyhodnocena na konci školního roku.

Lovte s námi perly!

Lovci perel - žáci (především 1. - 3. třídy) mají možnost zapojit se do aktivity Lovci perel. Jedná se o celoroční čtenářský projekt pro děti, který lze realizovat v knihovnách či školách. Motivuje děti k četbě knížek, učí pracovat s textem a informacemi, především je však atraktivním trávením volného času a zábavou pro děti.

Tuto soutěž vyhlásil Klub dětských knihoven SKIP 08, autorkou je knihovnice Bc. Alice Hrbková z Městské knihovny Hradce Králové. Nápad pochází z roku 2010 a nadchl ostatní pracovnice dětských oddělení KMHK, které společně začaly připravovat projekt s názvem Lovci perel. Soutěž se pak s laskavým svolením autorky začala realizovat i v dalších knihovnách a školách po celé ČR.

(https://www.lovciperel.cz/o-projektu)

V naší škole nabízíme aktivitu především žákům 1. - 3. ročníku, v účasti však nebráníme ani dalším zájemcům. Zapojit se mohou i nečtenáři, kterým zatím předčítají rodiče. Za vyplněné otázky ke knihám získávají děti perly. Průběh lovení perel budeme evidovat na informační nástěnce naproti 2. třídě. Aktivita bude vyhodnocena na konci školního roku. S případnými dotazy se obracejte na p. uč. Pavlíkovou.

Jaké knihy máte na výběr?

Vybírat můžete z celkem 2 825 knih - perlorodek (seznam je v příloze článku, vytištěný si můžete prolistovat u informační nástěnky).

Přejeme úspěšný lov!

Informace k plaveckému výcviku:

Plavecký výcvik 1. - 3. ročník

Termíny lekcí: 7. 10. – 16. 12. 2018 (vždy v pondělí), 10 lekcí

Žáci, kteří se účastní: první hodina dle rozvrhu, svačina ve škole, odjezd v 9.00 od školy, návrat kolem 12:00, vyučování končí ve 12:20 hod.

Žáci, kteří se neúčastní – výuka ve škole - žáci budou mít v tento den místo plavání 2 hodiny Tv (informace budou upřesněny).

S sebou: plavky, ručník, mýdlo

Předpokládaná cena: 1200 Kč (včetně dopravy), zálohu 600 Kč je nutno uhradit před zahájením kurzu (nejpozději 1. 10. 2019)

Dítě musí být k plaveckému výcviku zdravotně způsobilé – je potřeba doložit Posudek od lékaře (pozn. je možné využít např. Posudek, který mělo dítě na tábor, školu v přírodě, předchozí plavecký výcvik apod. - platnost posudku je 24 měsíců od data vydání). Posudek a Závaznou přihlášku prosím odevzdat do pátku 20. 9.2019.

POMŮCKY DO TŘETÍ TŘÍDY  - vše prosím označit a přinést v září:

• do penálu: ořezané tužky č. 1, 2, 3,  pastelky asi 10 barev, gumu, ořezávátko, nůžky, pero, výsuvné lepidlo, 2fixy na mazací tabulku
  • do aktovky: desky na sešity, desky na zakládání listů, pravítko dlouhé 30cm, trojúhelníkové pravítko
  • do třídy: přezůvky, ručník s poutkem - podepsaný, stíratelnou tabulku velikosti A4- 2 fixy a hadřík , vysunovací lepidlo, balení papírových kapesníčků v krabičce, zařazovací folie 20x
  • na výtvarnou výchovu: štětec (kulatý 3x a plochý3x – různé velikosti), vodové barvy, temperové barvy, voskovky, fixy, barevné papíry, modelínu, kelímek na vodu, hadřík, paletu na míchání barev, tekuté lepidlo Herkules 130g – „se špičkou“, podložka na modelování, pracovní košili nebo zástěru, igelitový ubrus, černá tuš, druhé nůžky, druhé vysunovací lepidlo
  • na tělesnou výchovu: sáček nebo látkovou tašku - cvičební úbor (tričko, šortky, teplákovou soupravu, cvičky do tělocvičny, tenisky na ven)
  • učebnice a sešity děti dostanou v září – vše prosím obalit

ANGLICKÝ JAZYK - 3. třída
SEŠIT ŠKOLNÍ/DOMÁCÍ Č. 424 1ks
BAREVNÉ CENTROPENY tenké 4ks
VELKÁ FOLIE (DVOJITÁ)
OBALENÉ UČEBNICE A PRACOVNÍ SEŠITY, PODEPSANÉ