Informace pro rodiče 3

Aktuální informace

 • Čtenářská výzva - vybírání záznamových archů - čtvrtek 25. 4. Stačí alespoň jedna další kniha od minulého vybírání archů.
 • Od května budeme potřebovat na matematiku kružítko.

   

 • Zjištění zájmu o školu v přírodě v příštím školním roce (momentálně zjišťujeme zájem v dalších třídách prvního stupně)

  místo: ekocentrum Paleta Oucmanice 2019: LABYRINT SVĚTA - multikulturní a osobnostní program

  termín: 9. 9. – 13. 9. 2019

  program: Labyrint světa – multikulturní a osobnostní program (http://www.adminhigh.cz/paleta-oucmanice/)

  cíle: uvědomění si důležitosti rozmanitosti - ve vlastním životě, v lidské společnosti, i v přírodě; stmelení kolektivu, osobnostní rozvoj, rozvoj kreativity, budování kladného vztahu k přírodě

  obsah: Děti budou cestovat za pokladem, navštíví přitom různé země a národy až nakonec objeví poklad tam, kde ho možná nečekali. Přitom budou poznávat kulturní odlišnosti, poznávat své spolužáky, učit se s nimi spolupracovat, poznávat pestrost zdravé stravy a vařit, tvořit z hlíny, vyrábět hudební nástroje a vnímat přírodu všemi smysly. Hlavním motivem týdne je rozmanitost a pozitivní přístup k odlišnostem, paralelním motivem je spolupráce, osobnostní rozvoj a mezilidské vztahy.

  činnosti a metody: Kontakt se zvířaty a s přírodou, prožitkové aktivity a smyslové vnímání, skupinová práce, spolupráce, ukázky, simulační hry, praktická činnost, rukodělná tvorba z přírodních a odpadních materiálů, pohybové hry a cvičení, celodenní výlet.

  Předpokládaný účastnický poplatek činí 3 200 Kč (doprava autobusem, ubytovací služby, stravovací služby, odborné služby – environmentálně vzdělávací program). Zaplacení zálohy 2 500 Kč do 25. června 2019. Úhrada doplatku 700 Kč do 3. září 2019.

  Pozn.: Škola v přírodě proběhne pouze v případě dostatečného zájmu žáků. Pobyt je určen pro žáky budoucího 3. a 4. ročníku (současní druháci a třeťáci).

 • ------------------------------------------------------------------------------------

Tipy a aktivity

 • Matematika na počítači: Potřebuje si váš třeťák procvičit různá matematická prostředí? Nechte ho nastoupit do autobusu, proplést se pavučinami nebo projít výstavištěm: https://www.matika.in/cs/#3

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Starší příspěvky

Pomůcky do 3. třídy, které si žáci pořizují sami

 pozn.: zelené boxy žákům zůstanou (kufříky nebudou potřeba)

do penálu

dvě ořezané tužky č. 2, 3; pastelky asi 10 barev; gumu; ořezávátko; kvalitní nůžky; kvalitní pero + náhradní náplň, v případě negumovacího pera ještě zmizík a propisku; zvýrazňovač; tenký černý fix; kružítko (bude upřesněno)

do aktovky

desky na sešity, pravítka – trojúhelník s ryskou a rovné 30 cm; obaly na sešity, učebnice a pracovní sešity (v září - rozměry obalů budou upřesněny)

do třídy

přezůvky, ručník s poutkem, stíratelnou tabulku vel A4 + 2 fixy a hadřík, vysunovací lepidlo, balení papírových kapesníčků v krabičce, euroobaly 15 ks, vhodná knížka na čtení

na výtvarnou výchovu a svět práce

štětce (kulatý a plochý každý 3x, různé velikosti), vodové nebo anilinové barvy, voskovky, fixy, 2x barevné papíry, modelínu, kelímek na vodu, hadřík, paletu na míchání barev, tekuté lepidlo Herkules 130g – „se špičkou“, podložka na modelování, pracovní košili nebo zástěru, igelitový ubrus, středně silný nebo silný lihový fix černý

na tělesnou výchovu

sáček nebo látkovou tašku - cvičební úbor (tričko, šortky, teplákovou soupravu, obuv venkovní, obuv sálová – neklouzavá podrážka)

 

Na schůzce rodičů bylo odsouhlaseno hromadné zakoupení následujících pomůcek a pracovních sešitů:

Pomůcky do 3. třídy, které budou zakoupeny hromadně

název

přibližná cena v Kč celkem/na 1 žáka

školní sešity Čj 513 3x, 420 1x

450/30

školní sešity M 5110 2x

120/8

školní sešity Pr 420 1x

225/15

podložka do sešitu 2x

60/4

školní sešity Aj 534 1x

120/8

temperové barvy 500ml 5 barev

450/30

křídy prašné 5 bal.

680/45

olejové pastely Gioconda 5 bal.

720/48

kopírovací papír 8 bal.

600/40

čtvrtky A4+A3 2 bal.

800/53

tuš

225/15

celkem

4440/296

 

 

Pracovní sešity do 3. třídy, které budou zakoupeny hromadně

název

přibližná cena v Kč

Český jazyk PS, 1. a 2. díl

90

Matematika PS, 1. a 2. díl

100

Prvouka PS

50

Písanka

130

Anglický jazyk PS

190

anglický časopis na školní rok

300

Diář

50

celkem

910

 

·

PřílohaVelikost
Office spreadsheet icon Seznam perlorodek249 KB
Office spreadsheet icon Seznam perlorodek249 KB
Microsoft Office document icon Pomůcky 3. třída.doc90 KB