Informace pro rodiče 3

• Na středu 31. 10. budeme potřebovat kulatou papírovou krabičku od sýrů.
  • Podzimní soutěž ve sběru papíru bude probíhat od 5. do 9. listopadu 2018. Bližší informace budou vlepeny v diáři.
  • Nabídka vánočního fotografování (informace v příloze tohoto článku). Vyplňte prosím (do 22.10.), zda máte či nemáte o fotografování zájem (lístečky k vyplnění přinesou žáci 16.10.). Děkuji.
  • Čteme společně – lekce s knihou pro děti i dospělé

Milí rodiče,

zveme Vás na společné odpolední učení rodičů s dětmi. Tentokrát se zaměříme na český jazyk. Můžete se těšit na čtenářskou lekci, během které si vyzkoušíte pracovat metodami kritického myšlení (nebude chybět ani slíbený diktátJ). Akce proběhne v úterý 23. 10. od 15:30 v učebně 3. třídy.

Těšíme se na Vás.

Michaela Pavlíková a třeťáci

• Prosím nosit věci na anglický jazyk po dobu trvání plavecké výuky ve čtvrtek a v pátek (pondělní hodinu budeme nahrazovat ve čtvrtek).
  • Každý pátek budeme psát při hodině anglického jazyka minitest na ověření znalosti probrané slovní zásoby. Žáci by si měli pravidelně a průběžně opakovat a procvičovat slovíčka s pomocí slovníčku My dictionary.
  • Na dny 19. 10. a 19. 11. 2018 bude vyhlášeno ředitelské volno. Žáci prvního stupně měli možnost přihlásit se do školní družiny.
  • Středa 24. 10. - Listování ve škole s knihou Šmodrcha  http://www.listovani.cz/. Bližší informace mají žáci vlepeny v Diáři (vstupné 50 Kč bude uhrazeno z třídního fondu, žáci si mohou knihu na místě zakoupit za 230 Kč).

• V pondělí 29. a v úterý 30. 10. jsou podzimní prázdniny.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tipy a aktivity

Starší příspěvky

Pomůcky do 3. třídy, které si žáci pořizují sami

pozn.: zelené boxy žákům zůstanou (kufříky nebudou potřeba)

do penálu

dvě ořezané tužky č. 2, 3; pastelky asi 10 barev; gumu; ořezávátko; kvalitní nůžky; kvalitní pero + náhradní náplň, v případě negumovacího pera ještě zmizík a propisku; zvýrazňovač; tenký černý fix; kružítko (bude upřesněno)

do aktovky

desky na sešity, pravítka – trojúhelník s ryskou a rovné 30 cm; obaly na sešity, učebnice a pracovní sešity (v září - rozměry obalů budou upřesněny)

do třídy

přezůvky, ručník s poutkem, stíratelnou tabulku vel A4 + 2 fixy a hadřík, vysunovací lepidlo, balení papírových kapesníčků v krabičce, euroobaly 15 ks, vhodná knížka na čtení

na výtvarnou výchovu a svět práce

štětce (kulatý a plochý každý 3x, různé velikosti), vodové nebo anilinové barvy, voskovky, fixy, 2x barevné papíry, modelínu, kelímek na vodu, hadřík, paletu na míchání barev, tekuté lepidlo Herkules 130g – „se špičkou“, podložka na modelování, pracovní košili nebo zástěru, igelitový ubrus, středně silný nebo silný lihový fix černý

na tělesnou výchovu

sáček nebo látkovou tašku - cvičební úbor (tričko, šortky, teplákovou soupravu, obuv venkovní, obuv sálová – neklouzavá podrážka)

Na schůzce rodičů bylo odsouhlaseno hromadné zakoupení následujících pomůcek a pracovních sešitů:

Pomůcky do 3. třídy, které budou zakoupeny hromadně

název

přibližná cena v Kč celkem/na 1 žáka

školní sešity Čj 513 3x, 420 1x

školní sešity M 5110 2x

školní sešity Pr 420 1x

podložka do sešitu 2x

školní sešity Aj 534 1x

temperové barvy 500ml 5 barev

křídy prašné 5 bal.

olejové pastely Gioconda 5 bal.

kopírovací papír 8 bal.

čtvrtky A4+A3 2 bal.

tuš

celkem

Pracovní sešity do 3. třídy, které budou zakoupeny hromadně

název

přibližná cena v Kč

Český jazyk PS, 1. a 2. díl

Matematika PS, 1. a 2. díl

Prvouka PS

Písanka

Anglický jazyk PS

anglický časopis na školní rok

Diář

celkem

Plavecký výcvik 1. - 3. ročník - informace

• Termíny podzimních lekcí: pondělí od 1. 10. – do 10. 12. 2018, 10 lekcí

Žáci, kteří se účastní: první hodina dle rozvrhu, odjezd v 9.00 od školy, návrat kolem 12:00, po příjezdu končí vyučování, žáci jdou na oběd.

Žáci, kteří se nebudou účastnit: první dvě hodiny dle rozvrhu, třetí a čtvrtá hodina – tělesná výchova (po dobu plaveckého výcviku bude tělesná výchova v 1. - 3. ročníku probíhat vždy v pondělí), konec vyučování po 4. vyučovací hodině.

Předpokládaná cena: 1200 Kč (včetně dopravy), zálohu 600 Kč je nutno uhradit před zahájením kurzu (tedy nejpozději 27. 9. 2018)

Dítě musí být k plaveckému výcviku zdravotně způsobilé – je potřeba doložit Posudek od lékaře (pozn. je možné využít např. Posudek, který mělo dítě na tábor, školu v přírodě, předchozí plavecký výcvik apod. - platnost posudku je 24 měsíců od data vydání). Posudek prosím odevzdat do úterý 25. 9.2018.

S sebou: plavky, ručník, mýdlo

Office spreadsheet icon Seznam perlorodek249 KB
Microsoft Office document icon Pomůcky 3. třída.doc90 KB