Informace pro rodiče 3

Aktuální informace

• V následujícím období budeme psát každé pondělí doplňovací cvičení na ověření znalosti učiva o probraných vyjmenovaných slovech (18. 2. - po B, L) a každý čtvrtek na procvičování písemných početních operací sčítání a odčítání.
  • Středa 27. 2. - Masopustní průvod Rosicemi - první hodinu - příprava ve třídě (oblékánído masek nebo domkončování převleků) Odchod ze školy cca v 8:30 - zahájení u obecního úřadu, zastávka u paní Havlíčkové, konec před školou - "zastřelení kybyly". Po té pokračuje výuka, žáci si přinesou pomůcky na Čj a M. Prosím, aby mělivšichni žáci do průvodu masku. Rodinní příslušníci jsou srdečně zváni na společnou obchůzku!!!
  • Do konce března 2019 probíhá soutěž ve sběru pomerančové a citronové kůry. Dobře usušenou a zváženou kůru odevzdávejte třídní učitelce.
  • Informace k soutěži nakladatelství ALBATROS - všechny úkoly máme splněny a připraveny k odeslání do soutěže, děkuji žáků i rodičům za zapojení a spolupráci (rodiče zapojených žáků prosím o podepsání souhlasu s účastí v soutěži a s odesláním soutěžních fotografií pořadateli - žáci přinesou souhlasy v pondělí).

Tipy a aktivity

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Starší příspěvky

Pomůcky do 3. třídy, které si žáci pořizují sami

pozn.: zelené boxy žákům zůstanou (kufříky nebudou potřeba)

do penálu

dvě ořezané tužky č. 2, 3; pastelky asi 10 barev; gumu; ořezávátko; kvalitní nůžky; kvalitní pero + náhradní náplň, v případě negumovacího pera ještě zmizík a propisku; zvýrazňovač; tenký černý fix; kružítko (bude upřesněno)

do aktovky

desky na sešity, pravítka – trojúhelník s ryskou a rovné 30 cm; obaly na sešity, učebnice a pracovní sešity (v září - rozměry obalů budou upřesněny)

do třídy

přezůvky, ručník s poutkem, stíratelnou tabulku vel A4 + 2 fixy a hadřík, vysunovací lepidlo, balení papírových kapesníčků v krabičce, euroobaly 15 ks, vhodná knížka na čtení

na výtvarnou výchovu a svět práce

štětce (kulatý a plochý každý 3x, různé velikosti), vodové nebo anilinové barvy, voskovky, fixy, 2x barevné papíry, modelínu, kelímek na vodu, hadřík, paletu na míchání barev, tekuté lepidlo Herkules 130g – „se špičkou“, podložka na modelování, pracovní košili nebo zástěru, igelitový ubrus, středně silný nebo silný lihový fix černý

na tělesnou výchovu

sáček nebo látkovou tašku - cvičební úbor (tričko, šortky, teplákovou soupravu, obuv venkovní, obuv sálová – neklouzavá podrážka)

Na schůzce rodičů bylo odsouhlaseno hromadné zakoupení následujících pomůcek a pracovních sešitů:

Pomůcky do 3. třídy, které budou zakoupeny hromadně

název

přibližná cena v Kč celkem/na 1 žáka

školní sešity Čj 513 3x, 420 1x

školní sešity M 5110 2x

školní sešity Pr 420 1x

podložka do sešitu 2x

školní sešity Aj 534 1x

temperové barvy 500ml 5 barev

křídy prašné 5 bal.

olejové pastely Gioconda 5 bal.

kopírovací papír 8 bal.

čtvrtky A4+A3 2 bal.

tuš

celkem