Informace pro rodiče 2

Aktuální informace 

Pomůcky do 3. třídy, které si žáci pořizují sami
pozn.: zelené boxy žákům zůstanou (kufříky nebudou potřeba)

do penálu

dvě ořezané tužky č. 2, 3; pastelky asi 10 barev; gumu; ořezávátko; kvalitní nůžky; kvalitní pero + náhradní náplň, v případě negumovacího pera ještě zmizík a propisku; zvýrazňovač; tenký černý fix; kružítko (bude upřesněno)

do aktovky

desky na sešity, pravítka – trojúhelník s ryskou a rovné 30 cm; obaly na sešity, učebnice a pracovní sešity (v září - rozměry obalů budou upřesněny)

do třídy

přezůvky, ručník s poutkem, stíratelnou tabulku vel A4 + 2 fixy a hadřík, vysunovací lepidlo, balení papírových kapesníčků v krabičce, euroobaly 15 ks, vhodná knížka na čtení

na výtvarnou výchovu a svět práce

štětce (kulatý a plochý každý 3x, různé velikosti), vodové nebo anilinové barvy, voskovky, fixy, 2x barevné papíry, modelínu, kelímek na vodu, hadřík, paletu na míchání barev, tekuté lepidlo Herkules 130g – „se špičkou“, podložka na modelování, pracovní košili nebo zástěru, igelitový ubrus, středně silný nebo silný lihový fix černý

na tělesnou výchovu

sáček nebo látkovou tašku - cvičební úbor (tričko, šortky, teplákovou soupravu, obuv venkovní, obuv sálová – neklouzavá podrážka)


Na schůzce rodičů bylo odsouhlaseno hromadné zakoupení následujících pomůcek a pracovních sešitů:

Pomůcky do 3. třídy, které budou zakoupeny hromadně

název

přibližná cena v Kč celkem/na 1 žáka

školní sešity Čj 513 3x, 420 1x

450/30

školní sešity M 5110 2x

120/8

školní sešity Pr 420 1x

225/15

podložka do sešitu 2x

60/4

školní sešity Aj 534 1x

120/8

temperové barvy 500ml 5 barev

450/30

křídy prašné 5 bal.

680/45

olejové pastely Gioconda 5 bal.

720/48

kopírovací papír 8 bal.

600/40

čtvrtky A4+A3 2 bal.

800/53

tuš

225/15

celkem

4440/296

 
 
Pracovní sešity do 3. třídy, které budou zakoupeny hromadně

název

přibližná cena v Kč

Český jazyk PS, 1. a 2. díl

90

Matematika PS, 1. a 2. díl

100

Prvouka PS

50

Písanka

130

Anglický jazyk PS

190

anglický časopis na školní rok

300

Diář

50

celkem

910

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tipy a aktivity

 • Matematika na počítači: Potřebuje si váš druhák procvičit různá matematická prostředí? Nechte ho nastoupit do autobusu, proplést se pavučinami nebo projít výstavištěm: https://www.matika.in/cs/#2
 •  Matematika: aktivita pro zájemce „Mám pod čepicí“: Cvičení v pracovní učebnici označená červeným sluníčkem jsou nadstavbová. Žáci je mohou plnit jako dobrovolné úkoly v rámci hodin (když jsou dříve hotovi se zadanou prací a mají možnost volby následného úkolu) nebo v rámci domácí přípravy. Pokud takové cvičení vypracují, přinesou mi ho ukázat. Za správné řešení dostanou ke cvičení nálepku. Kolik kdo nasbírá nálepek? Vyhodnotíme na konci pololetí.
 • Čtenářské aktivity: informace ke Čtenářské výzvě a seznam "perlorodek" k aktivitě Lovci perel (aktualizovaný, nově barevně rozlišený podle věku čtenářů: pro druháky modrá barva) jsou k dispozici níže - v přílohách tohoto článku Informace pro rodiče

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Starší příspěvky

 

Organizace posledního týdne školního roku:

 

 • Pondělí 25. 6. – první dvě hodiny výuka podle rozvrhu, hodnocení práce v předmětech. Po velké přestávce přesun na tržnici - zkouška na akademii. Po návratu pokračování výuky. Žáci, kteří zvítězili ve sběrech – výlet za odměnu (FLYZONE Hradec Králové). Je potřeba, aby již všichni žáci přinesli kostým na vystoupení. Prosím, aby mi žáci nahlásili, jestli mají zájem o oběd v den vysvědčení 29. 6. - k obědu bude kuřecí řízek s chlebem, oběd se bude vydávat od 8:35 do 9:15. Děkuji.

 

 • Úterý 26. 6.1. a 2. vyučovací hodinu odevzdávání učebnic – všichni žáci přinesou všechny učebnice (Čj, Pr, Čít, Aj) připravené ke kontrole (bez obalů, slepené - opravené v případě potřeby apod.); 3. – 5. vyučovací hodinu – vycházka se zastavením na zmrzlinu (bude uhrazeno z peněz vrácených za autobus – náhradní doprava při cestě do Hostětína 7 Kč/žák + zbývající z třídního fondu). Prosím, aby žáci nahlásili, pokud s tímto postupem nesouhlasíte a přejete si částku vrátit.

 

 • Středa 27. 6. – dopoledne generální zkouška na školní akademii; odpoledne školní akademie od 16:30 NA TRŽNICI. Žáci se prosím sejdou na místě cca v 16:10 – 16:15 (tak, aby se stihli obléknout do kostýmu). Vybírání peněz za poškozené učebnice.

 

 • Čtvrtek 28. 6. – úklid třídy a skříněk, sledování pohádky; aktivita dle výběru a zájmu: žáci si mohou do školy přinést vhodnou hru, které se budou se spolužáky věnovat – např. karty, desková hra, stavebnice. Žáci si odnesou ze třídy ručník + další věci, pokud ještě mají ve třídě: polštářek, knížku, stírací tabulku apod. (je potřeba, aby měli na tyto věci tašku, ve které si vše odnesou).

 

 • Pátek 29. 6. – rozdávání vysvědčení (desky/fólii na vysvědčení), vyhodnocení třídních aktivit (Lovci perel, Mám pod čepicí), poučení o bezpečnosti a chování před prázdninami – vyučování končí po první vyučovací hodině (8:35). Oběd se přihlášeným žákům vydává od 8:35 do 9:15.

 

 • Po celý poslední týden (kromě pátku) končí vyučování podle rozvrhu hodin.

 

 • Školní rok 2018/19 začíná 3. září 2018 v 7:50. Třídu budeme mít v současné 9. třídě (1. patro, nová budova).

 

Přeji všem hezké prázdniny a vydařené dovolené. Děkuji za další společný rok a těším se na spolupráci se žáky i rodiči ve třetím ročníku. M. Pavlíková

 

 


 • 19. 6. - vernisáž výstavy žákovských prací od 16:00 v galerii na rosické Tržnici.
 • Žáci, kteří byli ve škole v přírodě, dostali vráceno 101 Kč (vyúčtování vlepeno v ŽK).
 • Pondělí 18. 6. - hodnocení čtenářství za 2. pololetí, vybírání sešitů na čtení, kontrola záznamů o čtení.
 • V týdnu od 11. 6. do 15. 6. - závěrečné testy (pondělí Čj, úterý - M, čtvrtek - Pr, pozn.: žáci, kteří jedou ve Čt na florbal, budou psát test z Pr v pátek) - bližší informace k obsahu testů jsou uvedeny v týdenním plánu.
 • V úterý 5. 6. proběhnou schůzky rodičů a individuální konzultace. Společná rodičovská schůzka od 15:30 do cca 16:10. K vybraným časům individuálních konzultací se můžete zapisovat prostřednictvím následujícího odkazu: https://docs.google.com/document/d/1g0UcPF2XZS7V2L9fJt7Yvy5V-EcNZvFYCxXvglIuGwg/edit?usp=sharing Žáci, u kterých je individuální konzultace potřeba, budou mít v ŽK u informace o konání schůzek poznamenáno: "Konzultace - ANO (zapište se prosím na konzultaci)."; u ostatních žáků se zapisujte na konzultace v případě, že potřebujete cokoliv řešit/konzultovat/ujasnit/dohodnout apod. Pokud nemáte možnost zapsat se prostřednictvím odkazu, sdělte mi prosím jiným způsobem (osobně, telefon, e-mail, zápis do ŽK), ve kterém čase se na konzultaci můžete dostavit. Prosím o sdělení či zapsání termínu konzultace do 4. 6. 2018. Děkuji.

  Těším se na vaši návštěvu, M. Pavlíková

 • Poslední výbírání záznamových archů na čtenářskou výzvu proběhne v pondělí 4. 6. Aby mohl být arch za dané období započítán je potřeba, aby na něm přibyl alespoň jeden nový "úlovek".
 • Prosím o zaplacení fotografií do úterý 5. 6. (požadovanou částku mají žáci uvedenu v ŽK - Vybírání peněz). Děkuji.

   Škola v přírodě Hostětín - 28. 5. - 1. 6.

 • Nalaďte se na školu v přírodě:-) https://www.youtube.com/watch?v=4X5moje8bGk

 • Transport zavazadel (kufrů, tašek, batohů) proběhne zvlášť - zajišťuje pan školník J. Kadidlo. Zavazadla se budou přepravovat od školy/ke škole v Rosicích (žáci z nádraží/na nádraží v Pardubicích)!

 • Předání zavazadel při odjezdu: v neděli 27. 5. v době od 17:00 do 18:00 (ve škole)

 • Odjezd žáků: 28. 5. 2018 sraz v 7:20 – Pardubice hlavní nádraží – sraz venku před vchodem, při odjezdu v Pardubicích odevzdat: očkovací průkaz, průkaz zdravotní pojišťovny, Posudek zdravotní způsobilosti, Prohlášení zákonných zástupců dítěte, léky, které dítě pravidelně užívá (jejich přehled a také způsob užívání).

 • Příjezd žáků: 1. 6. 2018 cca 14:00 – Pardubice hlavní nádraží – na nástupišti, kde budeme vystupovat z vlaku

 • Předání zavazadel po příjezdu: pátek 1. 6. v době od 14:30 do 15:30 ve škole

 • Dětem určitě udělá radost pohlednice od rodičů - pokud napíšete pozdrav předem, můžete mi dát již při odjezdu a já ho pak předám dětem nebo je možné poslat poštou (adresa: ZO ČSOP Veronica, Centrum Veronica, č. p. 86, 687 71 Hostětín).

 • Žáci, kteří se neúčastní budou v tomto týdnu docházet do 1. třídy a pracovat na zadaných úkolech.

  Někteří žáci naší třídy se dobrovolně zapojili do výtvarné soutěže "Čistá energie": Na níže uvedeném odkazu můžete až do 23. 5. hodnotit jednotlivé práce (za naši třídu zveřejněno: Jan Chmelík, Pavel Švadenka, Jakub Šulc, Nicol Novotná, Jakub Hes, Václav Zrůst, Teodor Vostřel, Marek Benešovský): https://www.svetenergie.cz/cz/pro-deti/souteze/vytvarna-soutez-cista-energie-pro-zaky-a-zakyne-na-prvnim-stupni-zs-3/seznam-souteznich-praci&sort=dateDesc

 • Do pátku 18. 5. prosím o sdělení informace (prostřednictvím ŽK nebo lístečku), zda má někdo z žáků, kteří jedou do školy v přírodě alergii na některé potraviny (+ vypsat jaké). O tuto informaci jsme byli požádáni ekocentrem za účelem předběžného sestavení jídelníčku. Děkuji za spolupráci.
 • Žáci kteří se účastní školy v přírodě dostali v pátek 11. 5. poslední formulář k vyplnění: Prohlášení zákonných zástupců dítěte. Prohlášení se odevzdává v den odjezdu.
 • Žáci dostali na víkend domů školní sešity z Čj (oranžové), prosím společně prohlédnout a za poslední cvičení připojit podpis rodičů. Děkuji.

  17. 4.exkurze do ekocentra Paleta Pardubice - Domácí mazlíčci

  úterý 17. 4. pojedeme na exkurzi do pardubického ekocentra Paleta. Tématem jsou Domácí zvířátka: vzdělávací cíl: Žák chápe různorodé požadavky různých domácích mazlíčků, dokáže s většinou běžných zvířat bezpečně zacházet. Obsah: Program se zaměřuje na různé domácí mazlíčky, na jejich potřeby, na správnou péči o ně a také na to, jak nám kvalitní péči oplácejí. Můžeme si mazlíčky zkusit nakrmit a napojit a ty klidnější pochovat nebo alespoň pohladit. Činnosti a metody: Přímý kontakt se zvířetem, tzv. hmatové pytlíky na vyzkoušení předsudků, pozorování potřeb zvířat. Průřezové téma: Osobnostní a sociální výchova. Tematický okruh: Psychohygiena. Kompetence: Občanská (zodpovědnost za svoje rozhodování a chování, za životní pohodu svěřeného zvířete). Pozn.: Pokud je vaše dítě alergické na zvířata (zvířecí chlupy), prosím o písemnou informaci do 16. 4. 2018. Děkuji. Doporučuji, aby žáci měli vhodné (sportovní) oblečení - po programu v  Ekocentru navštívíme dětské hřiště v parku.

   Vybíráme 120 Kč na dopravu a vstupné (prosím do 16. 4.).

  Odjezd: v 7:30 od školy, návrat: kolem 12:45 ke škole.


 • Noc s Andersenem pro žáky 2. ročníku v pátek 23. března 2018 Do této celostátní akce se mohou přihlásit školy nebo knihovny. Smyslem je podpořit v dětech zájem o knížky a čtení. Letošní 18. ročník pohádkového nocování je ve znamení nejrůznějších výročí: např. v roce 1928 vznikla krásná knížka Povídání o pejskovi a kočičce, roku 1938 začaly vycházet kreslené příběhy klubu Rychlých šípů, v roce 2018 si připomínáme vznik Československa, a bude to již 180 let od doby, kdy Hans Christian Andersen napsal svou pohádku Statečný cínový vojáček.

  Tématem večera bude pro žáky 2. třídy dobrodružství s pejskem a kočičkou, které nás nechá nahlédnout do doby života autora knihy Josefa Čapka a bude motivací pro plnění nejrůznějších čtenářských i „spisovatelských“ úkolů.

  Žáci přespí ve škole z  pátku 23. března na sobotu 24. března 2018.

  Program pátečního večera:

  - předčítání – poslech čteného textu

  - čtení a psaní s porozuměním

  - plnění čtenářských úkolů

  - stezka odvahy

  - promítání pohádek

  Sraz: v pátek 23. 3. 2018, v 18.15 před školou

  S sebou: penál, spacák, karimatku, oblečení na spaní, kartáček a pastu, kartičku ZP – uloženou v tašce nebo batohu tak, aby děti věděly o jejím umístění, jídlo a pití (viz níže)

  Strava: večeře - žáci si přinesou vlastní jídlo a pití nebo přijdou již navečeření a s sebou si vezmou např. jen lehkou „druhou večeři“, snídaně – žáci si přinesou nebo se nasnídají až doma; prosím, aby si děti nenosily sladkosti, brambůrky a další podobné pochutiny, které nebudou potřebovat – děkuji za pochopení

  Odchod ze školy: v sobotu 24. 3. 2018, v 7.30 – 8.00 hodin.

  Pozn.: Akce je určena pro žáky, kteří mají zájem o knihy i čtení a baví je vymýšlet vlastní příběhy.

 

 • Vybíráme 20 Kč na výtvarný materiál, který využijeme na tvoření během Noci s Andersenem. Protože budu v pátek 9. 3. vracet žákům přeplatky za bruslení, dala bych dětem přihlášeným na nocování ve škole o 20 Kč méně a tuto částku bych následně využila na úhradu výtvarného materiálu. Pokud byste s tímto postupem nesouhlasili, dejte mi prosím vědět (je samozřejmě možné vrátit částku celou a následně vybrat 20 Kč). Vybírání poplatku se netýká žáků, kteří už ho uhradili a žáků, kteří nebudou spát ve škole. Děkuji za pochopení
 • Informace o výtvarné dílně – zjištění zájmu
  Letos se budou vyrábět ozdobné bločky. Jedná se o dřevěný výřez různých tvarů opatřený bločkem na poznámky a  magnetem (na ledničku). Maluje se speciálními perleťovými barvami, do kterých se vyrývají ozdobné ornamenty (viz foto niže). Práce s jednou skupinou v ZŠ (asi  25 dětí) - 45 minut. Cena bločku: 1 ks je 75,- Kč. V ceně je zahrnuto: dřevěný výřez (15 cm x 8 cm), bloček, magnetická páska, spotřebované barvy a použití, pomůcek, veškerá doprava, osobní asistence při malování. Pokud jste své dítě nepřihlásili na schůzce 17. 1. a máte o dílnu zájem, dejte mi prosím vědět do 15. 2. Děkuji.
 • Ve středu 17. 1. proběhnou schůzky rodičů a individuální konzultace. Společná rodičovská schůzka od 15:30 do cca 16:10. K vybraným časům individuálních konzultací se můžete zapisovat prostřednictvím níže uvedeného odkazu. Žáci, u kterých je individuální konzultace potřeba, mají v ŽK u informace o konání schůzek poznamenáno: "Konzultace - ANO (zapište se prosím na konzultaci)."; u ostatních žáků se zapisujte na konzultace v případě, že potřebujete cokoliv řešit/konzultovat/ujasnit/dohodnout apod. Pokud nemáte možnost zapsat se prostřednictvím odkazu, sdělte mi prosím jiným způsobem (osobně, telefon, e-mail, zápis do ŽK), ve kterém čase se na konzultaci můžete dostavit. Prosím o sdělení či zapsání termínu konzultace do 16. 1. 2018. Děkuji.

  Těším se na vaši návštěvu, M. Pavlíková

 • Od příšího týdne budeme potřebovat na výuku matematiky pravítka (viz seznam pomůcek pro 2. ročník) - prosím o kontrolu, jestli je žáci v aktovce mají.
 • Přehled domácích úkolů pro kontrolu a upřesnění informací zapsaných žáky do Diářů je uveden v týdenním plánu. Úkoly na následující týden si žáci zapisují do Diáře obvykle v pátek. V případě nepřítomnosti žáka v době zápisu úkolů, je potřeba úkoly na následující týden zjistit od spolužáků nebo dohledat na internetu. Pokud je žák nemocný, pracuje podle týdenního plánu, kde je uvedeno probírané učivo a stránky v učebnicích a pracovních sešitech.

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pomůcky do 2. třídy pro školní rok 2017/18:

 

 • Pomůcky, které si žáci pořizují sami:
 •  do penálu: dvě ořezané tužky č. 2, 3; pastelky asi 10 barev; gumu; ořezávátko; nůžky; kvalitní pero + náhradní náplň (ideálně plnicí pero př. Stabilo, pokud děti příliš negumují, mohou zůstat u gumovacího pera Pilot, v případě negumovacího pera ještě zmizík a propisku; zvýrazňovač; tenký černý fix
 • do aktovky: desky na sešity, zásobník na čísla (s čísly z 1. třídy), obaly na sešity, učebnice a pracovní sešity (v září - rozměry obalů budou upřesněny), pravítka – trojúhelník s ryskou a rovné 30 cm
 • do třídy: přezůvky, ručník s poutkem, polštářek, stíratelnou tabulku s 2 fixy a hadříkem vel. A4, vysunovací lepidlo, balení papírových kapesníčků v krabičce, euroobaly 25 ks, knížka na čtení
 • na výtvarnou výchovu: štětce (kulatý a plochý každý 2 – 3x různé velikosti), vodové nebo anilinové barvy, voskovky, fixy, 2x barevné papíry, modelínu, kelímek na vodu, hadřík, paletu na míchání barev, tekuté lepidlo Herkules 130g – „se špičkou“, podložka na modelování, pracovní košili nebo zástěru, igelitový ubrus, středně silný nebo silný lihový fix černý
 • na tělesnou výchovu: sáček nebo látkovou tašku - cvičební úbor (tričko, šortky, teplákovou soupravu, obuv venkovní, obuv sálová)

          VŠE, PROSÍM OZNAČIT JMÉNEM!!!