Informace pro rodiče 2

VÝUKA V DOBĚ MIMOŘÁDNÉHO VOLNA

Domácí výuka v týdnu 30.3. - 5.4. 2020

Milí druháci, vážení rodiče, všechny vás srdečně zdravím a posílám práci na další týden.

Český jazyk - učebnice s. 88, 89, 90, 91(pročíst cvičení, pracovat podle zadání, psát do procvičovacího sešitu)

- pracovní sešit s. 18, 19

- učit se abecedu (vystříhej čtverečky nebo obdélníčky z papíru, na každý napiš 1 písmeno abecedy - podle učebnice s. 89, můžeš nakreslit čtyřlístky, pak trénuj - skládej abecedu, ulož do sáčku nebo obálky)

- číst libovolnou knížku "na perly" (nebo jakoukoliv jinou)

- číst denně nahlas alespoň 1 stránku!

Matematikaučebnice s. 50, 51, 52, 53 (pročíst cvičení, vypočítat do procvičovacího sešitu, vypočítat také slovní úlohy - stačí výpočet a odpověď)

- pracovní sešit s. 16, 17

Výtvarná výchova - nakreslit pohlednici k Velikonocům (můžeš si vybrat - na velkou nebo malou čtvrtku, z jedné strany obrázek, z druhé strany adresa a přání - podle učebnice Čj s. 85...třeba babičce a dědovi nebo kamarádovi...nemusíš posílat poštou, jen předej)

Svět práce - pomáhat s prostíráním stolu, vařením, úklidem, velikonoční výzdobou...

Vážení rodiče, pokud byste měli čas a sílu, můžete mně poslat vytvořenou velikonoční pohlednici na můj emai: alena.sachova@skola-rosice.net. Děkuji.

Hodně zdraví, trpělivosti a sil. Alena Šachová

Domácí výuka v týdnu 23.3. - 29.3. 2020

Český jazyk - učebnice s. 86, 87 (pročíst cvičení, udělat ústně)

- učebnice s. 86/ cv. 8, 9 (přepsat do domácího sešitu)

- učebnice s. 87/ cv. 16 (přepsat do domácího sešitu, pak napsat jako diktát do svého procvičovacího sešitu)

- číst libovolnou knížku "na perly" (pokud nemáte v knihovničce, čtěte jakoukoliv jinou knihu)

- prosím, aby děti denně četly nahlas nejméně 1 stránku

Matematika - pracovní sešit s. 13 (opakování učiva)

- Násobení do 20 - učebnice s. 48, 49 (pročíst, vypracovat cvičení do svého procvičovacího sešitu)

- pracovní sešit s. 14, 15

Prvouka -  Jízdní kolo a vybavení cyklisty (alespoň teorie, když jinak nemůžeme...)

- učebnice s. 50, 51 (pročíst, zodpovědět si otázky)

- pracovní sešit s. 32

Vážení rodiče, prosím:

Držte se! A ať se nám všechny viry vyhnou. Alena Šachová

Domácí výuka v týdnu 16. -22. 3. 2020

Český jazyk - učebnice s. 82 - 85 (pročíst cvičení, pokud nebudete vědět, udělejte tužkou

otazník)

- pracovní sešit - s. 15 - 17 (doplnit cvičení, pokud nebudete vědět, udělejte

tužkou otazník)

- číst libovolnou knihu "na perly" (pokud nemáte v knihovničce, číst jakoukoliv

jinou knihu)

- prosím, aby děti četly 1-2 stránky denně nahlas

Matematika - opakujte sčítání a odčítání do 100

- můžete vybrat příklady z učebnice

Vážení rodiče, milí druháci, na procvičování učiva je možné také využít různá cvičení online (např. Škola s nadhledem).

Česká televize od 16.3. 2020 na ČT 2 začíná vysílat program UčíTelka, myslím, že by nemusel být špatný.

Pokud byste potřebovali, napište mi, prosím, na můj email alena.sachova@skola-rosice.net.

Alena Šachová

Vážení rodiče, úkoly si děti zapsaly 10. 3. 2020 do diářů.

Český jazyk -

učebnice s. 80/ cv. 9, 10 (podle zadání doplnit slova, přepsat do domácího sešitu)

s. 81/ cv. 15 (přepsat do domácího sešitu)

- Čítanka plná pokladů pro 2. ročník s. 100 - 107 (přečíst nahlas)

- číst libovolnou knihu "na perly"

Matematika - učebnice s. 46/ cv. 4

s. 46 - barevné příklady

s. 47/ cv. 3

- příklady opsat a vypočítat do matematického sešitu

Přejme si, atˇ se vše brzy vrátí do normálu.

S pozdravem Alena Šachová

ZÁŘÍ:

Organizace prvního školního týdne:

2. 9. -  1 vyučovací hodina, žáci dostanou rozvrh, konec v 8:35

3. 9. -  4 vyučovací hodiny - třídnické práce, rozdávání učebnic (vezměte si tašku na učebnice), konec ve 11:25

4. 9. - 4 vyučovací hodiny - první dvě hodiny probíhají třídnické práce, následně výuka probíhá dle rozvrhu, konec v 11:25

5. 9. - 4 vyučovací hodiny dle rozvrhu

6. 9. - 4 vyučovací hodiny dle rozvrhu

V úterý 3. 9. 2019 bude probíhat třídní schůzka od 16:00 ve 2. třídě.

Co budeme potřebovat do budoucí 2. třídy
  • do penálu: dvě ořezané tužky č. 2, 3; pastelky asi 10 barev; gumu; ořezávátko; kvalitní nůžky; kvalitní pero + náhradní náplň, v případě negumovacího pera ještě zmizík a propisku; zvýrazňovač; tenký černý fix
  • do aktovky: desky na sešity, pravítka – trojúhelník s ryskou a rovné 30 cm; obaly na sešity, učebnice a pracovní sešity (rozměry obalů budou upřesněny)
  • do třídy: přezůvky, ručník s poutkem, stíratelnou tabulku vel A4 + 2 fixy a hadřík, vysunovací lepidlo, balení papírových kapesníčků v krabičce
  • na tělesnou výchovu: látkový pytlík – šortky, tričko, tepláky, mikina, boty do tělocvičny, boty na ven)
  • VŠE PROSÍM OZNAČIT JMÉNEM, aby se předešlo případné záměně!!!
POZN.  Peníze na pracovní sešity a diář, případně další pomůcky (hromadný nákup pro Vv a Sp) budu vybírat v průběhu září. Počítejte, prosím, s částkou kolem cca 400 Kč. V září bude upřesněno.

p. uč. Alena Šachová