Informace pro rodiče 1

Aktuální informace

- VYSVĚDČENÍ: ve čtvrtek 30. 1. dostávají žáci 5. vyučovací hodinu pololetní vysvědčení (v pololetí vydáváme výpis vysvědčení, který si žáci nechávají). První 4 vyučovací hodiny probíhá výuka podle rozvrhu. Konec vyučování ve 12:20. S sebou desky na vysvědčení.


- BRUSLENÍ VE SKUTČI: dne 7. 2. a 19. 3. pojedou žáci v rámci tělesné výchovy na bruslení do Skutče (o zařazení lekcí plavání a bruslení do výuky byli rodiče informováni na úvodních rodičovských schůzkách). Organizace: první hodina dle rozvrhu, účastní se všichni žáci, i ti, co nebruslí. Odjezd autobusu od školy v 8:30 hod. Zimní stadion rezervován od 9:00 - 11:00.  Návrat mezi 11:30 - 11:40. Po té vyučování končí.


- Prosím, obalit žlutý sešit na Čj a nosit ho každý den do školy.


- Na matematiku nosit v penálu 1 figurku z Člověče, nezlob se!


Nabídka fotografování: z důvodu velmi malého zájmu fotografování neproběhne

 Fotka 21x15cm..........................................................................................80,-Kč

 Fotka v rámečku 21x30cm.......................................................................150,-Kč

 Fotka 18x24cm.........................................................................................120,-Kč

 Fotka 10x15cm...........................................................................................30,-Kč

cena celé sady je 370,- Kč na jednoho žáka, sourozenec má sadu za 170,-Kč, sada obsahuje 6 fotografií.

fotografie samostatně stojí od 30,- do 150,- Kč, je možnost zakoupení jednotlivých fotografií nebo celé sady

V případě zájmu se obraťte na třídní učitelku do pondělí 20. 1.


Konzultační odpoledne pro rodiče a žáky

Ve čtvrtek 16. ledna 2020 se konají individuální konzultace. Konzultace se účastní vždy zákonný zástupce společně se žákem. Na konzultaci se v případě zájmu (pokud potřebujete něco řešit, konzultovat) zapište do on line rozpisu prostřednictvím odkazu uvedeného níže, nejpozději do 15. 1. Pokud si konzultaci vyžádá vyučující, budete informováni v ŽK a vyzváni k zapsání do rozpisu. Děkuji za spolupráci a těším se na Vaši návštěvu.

M. Pavlíková

https://docs.google.com/document/d/1g0UcPF2XZS7V2L9fJt7Yvy5V-EcNZvFYCxXvglIuGwg/edit?usp=sharing

 

Exkurze knihovna Chrudim

Ve čtvrtek 9. 1. 2020 pojedou žáci 1. a 3. ročníku do knihovny v Chrudimi, kde se zúčastní čtenářské besedy, prohlédnou si prostory knihovny – zejména dětské oddělení, a připomenou si význam a fungování této instituce. Během následné vycházky si žáci procvičí pravidla pohybu chodců ve městě a vyzkouší si orientaci v názvech různých obchodů, a v prostorách obchodu s potravinami (pojmenování skupin zboží). V obchodě s potravinami si žáci mohou v případě zájmu něco zakoupit.

Sraz: v 7:20 před školou (odjezd linkového autobusu 7:26)

Návrat: kolem 13:00 ke škole (oběd ve škole po návratu)

S sebou: batoh: svačinu, pití, kapesné dle uvážení

Cena: 30 Kč (doprava) – bude odečteno z třídních financí.


Vánoční prázdniny: pondělí 23. 12. 2019 – pátek 3. 1. 2020, do školy se nastupuje v pondělí 6. 1. 2020, po vánočních prázdninách již nejezdíme na plavání – opět bude platit původní rozvrh hodin (Hv v pondělí, Tv v úterý)

Poděkování - za vánoční výzdobu ve třídě moc děkujeme rodičům Anetky Svobodové, Báry Paulusové a Vojty Dvořáka.

Všem dětem i rodičům přeji krásné vánoční svátky a hodně zdraví a síly v novém roce. Děkuji za spolupráci. M. Pavlíková


Středa 18. 12. – vzdělávací program Přemyslovci (z třídního fondu bude odečteno 45 Kč.)

Hrajeme si na Ježíška – na vánoční posezení ve třídě 20. 12. mohou děti přinést zabalený dárek (v hodnotě cca 50 Kč – univerzální – vhodný pro kluka i holku), každý, kdo nějaký dárek přinese, také nějaký dostane – vybírat budeme losováním (zabalené dárky mohou děti nosit již v průběhu prosince – nejpozději 19. 12.

Peníze za foto - peníze za vánoční a slabikářové foto vybíráme do pondělí 2. 12. Kolik má kdo platit jsem žákům zapsala do Notýsků. Potřebnou částku je nutné uhradit nejpozději v pondělí (informace byla sdělena na schůzce rodičů). Děkuji.

V průběhu prosince začnou žáci používat postupně (podle úrovně grafického projevu) pero, doporučuji gumovací pero Pilot 0,7 mm modrá barva náplně: https://www.pilotpen.cz/cs/FRIXIONPIM_FRIXBALLPIM__0_MT.html + jedna náhradní náplň vždy v penále nebo s ergonomickým úchopem pero Stabilo: https://www.stabilo.com/cz/fileadmin/countries/CZ/STABILO_katalog_2019_web_mensi.pdf + náhradní náplň (probereme na schůzce rodičů)

pátek 29. 11. – Adventní program u školy s vystoupením žáků, sejdeme se cca v 16:40 ve třídě – s sebou: děvčata princezny – sukni (nejlépe delší) oblečenou přes kalhoty, závoj a korunu si vezmou ve škole; kluci princové si vezmou koruny (+ moucha křídla) ve škole, jiné speciální oblečení nepotřebují.

Nová slovní zásoba z angličtinyhttps://elt.oup.com/student/happyhouse/level1/games_01/games_01_02/games_unit02_02?cc=cz&selLanguage=cs

Příspěvek 200 Kč - připomenutí: Spolek ROSA I., z.s. při ZŠ vybírá příspěvek pro školní rok 2019/2020 na každého žáka 200,- Kč . Příspěvky odevzdávejte třídním učitelům do pátku 15. 11. 2019. Vítáme, pokud uhradíte příspěvek do termínu rodičovské schůzky 12. 11., aby bylo možné žástupcům ROSY hned předat. Děkujeme.

Pro děti i jejich rodiče, kteří uhradí příspěvek máme připraveny výlety, parkourový workshop, . . . Pokud máte tip na akci , která by se mohla uspořádat   neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: spolekrosa@seznam.cz Příspěvky budou použity na nákup mikulášského balíčku, dárků pro deváťáky, vybavení školy – viz školní web  http://skola-rosice.net/, . . .  Pokud příspěvek uhradí všichni zákonní zástupci rádi přispějeme dětem i na dopravu na výlety, školní potřeby, . . .

 

Třídní schůzky a individuální konzultace

PROSÍM RODIČE O ZAPSÁNÍ DO ROZPISU KONZULTACÍ NEJPOZDĚJI V PONDĚLÍ 11. 11. DĚKUJI.

Dne 12. listopadu 2019 se konají třídní schůzky a individuální konzultace.

Společná třídní schůzka proběhne pro rodiče prvňáků v učebně první třídy od 16:30 (pokud se společné schůzky účastní i děti, je potřeba zajistit, aby nenarušovaly průběh schůzky).

Individuální konzultace probíhají v časech dle rozpisu a účastní se jich žák+zákonný zástupce+vyučující. Pokud se nemůžete dostavit na konzultaci společně s dítětem, konzultace nemůže proběhnout a musí se stanovit náhradní termín.  Na konzultaci se v případě zájmu zapíšete do on line rozpisu (prostřednictvím odkazu níže).  Pokud si konzultaci vyžádá vyučující, budete jím informováni v ŽK a vyzváni k zapsání do rozpisu (v Notýsku bude pod informací o konání schůzek nalepen následující text: Žádám o konzultaci s Vámi, zapište se, prosím, do mého rozpisu.) Pokud nepotřebujete nic konzultovat a nejste ke konzultaci vyzváni, nemusíte se individuální konzultace zúčastnit.

https://docs.google.com/document/d/1g0UcPF2XZS7V2L9fJt7Yvy5V-EcNZvFYCxXvglIuGwg/edit?usp=sharing

Od 15:30 proběhne přednáška pro rodiče v jídelně školy na téma „Závislost dětí na médiích“.

Těším se na Vaši návštěvu!


Sběr papíru - v týdnu od 4.11.2019 do 8.11.2019 probíhá tradiční školní akce - sběr papíru. Využijme všichni společně možnosti přispět ekologii a před Vánocemi zbavit naše příbytky případných věcí navíc. Papír prosíme čistý, hmotnost napište dětem na lístek, který předají třídní učitelce.

 

Fotografie v Chrudimském deníku - dle dostupné informace by fotografie s našimi prvňáky měla vyjít ve středu 6. 11. v příloze Chrudimského deníku.

 


Končí sběr šípku

Sběr šípku trvá do konce října. Děkuji všem aktivním sběračům.

Primárně preventivní program Začátek

Program zaměřený na vzájemné vztahy mezi žáky proběhne ve středu 6. 11. pod vedením odborníků z Pedagogicko-psychologické poradny v Ústí nad Orlicí (v tento den si žáci nemusí nosit pracovní učebnici na prvouku).

 

Aktivita: Otevřete knížku tátové a mámy, přečtěte nám kousek, buďte tady s námi!

 

Vážení rodiče, hlavním cílem této aktivity je motivovat děti ke čtení a čtenářství (když dítě vidí, že čtou rodiče knihy, bude považovat čtení za důležité a smysluplné). Dalším důležitým prvkem je i významnost okamžiku pro dítě (jeho blízký si udělal čas na návštěvu ve škole, dítě na něho může být pyšné apod.).

 

Rodič dítěte (ale může to být klidně babička, děda, teta, strýc, sousedka, starší sourozenec) přijde v domluveném termínu a čase na návštěvu do školy. S sebou si přinese dětskou knihu (např. takovou, kterou měl rád v dětství nebo si ji čte doma společně s dítětem nebo ji nezná, ale zaujala ho např. obálkou; může to být kniha vypůjčená v knihovně, ve škole – ráda doporučím, případně zapůjčím…). Ten, kdo přijde „na návštěvu“ by měl stručně říci, proč si vybral právě danou knihu, kdo knihu napsal a jak se jmenuje, dále z knihy přečíst krátkou ukázku (5 – 10 minut), případně ukázat dětem nějakou zajímavou ilustraci. Celá návštěva by měla trvat asi 20 minut.

 

S touto aktivitou bychom měli začít v průběhu října, ideálně 1x za 14 dní jedna návštěva. Ideální je pátek, 4. vyučovací hodina tzn. cca 10:40. V případě potřeby se však můžeme přizpůsobit jiný den, jiná hodina v rámci rozvrhu hodin. V případě zájmu se můžete zapisovat do tabulky na níže uvedeném odkazu.

 

https://docs.google.com/document/d/1Ww8_dsNu2tvDlRP5l2pesbPqX6kEMRAQsIEsWpgsUSc/edit?usp=sharing


Příspěvek zdravotní pojišťovny na plavecký výcvik: pokud zdravotní pojišťovna vašeho dítete nabízí příspěvek na plavecký výcvik (např. VZP https://www.vzp.cz/pojistenci/vyhody-a-prispevky/deti/pohybove-aktivity) a potřebujete za účelem vyplacení příspěvku potvrzení o zaplacení zálohy, dejte mi prosím vědět, ráda vám doklad vystavím.


POZOR!!! Změna rozvrhu hodin po dobu plaveckého výcviku (říjen - prosinec):

pondělí: Čj, Čj, Tv, Tv

úterý: Čj, M, M, Hv - nosit pracovní učebnici na Hudební výchovu!!!

 

Program primární prevence Začátek v Notýsku mají žáci vlepeny informace k preventivnímu programu, který proběhne 6. 11. - adaptační program pro nově vzniklé kolektivy vedený odbornými pracovníky Pedagogicko psychologické poradny v Ústí nad Orlicí. Prosím o vyplnění a odevzdání (nejpozději do 18. 10.) Informovaného souhlasu s tímto programem (také vložen v Notýsku - odevzdává se celý - prosím neodstříhávat). Děkuji.


Ořezané tužky a pastelky - prosím, aby měly všechny děti v pořádku pomůcky - zejména OŘEZANÉ obyčejné tužky a pastelky. Ořezávání pastelek při hodině děti zdržuje v práci.  Děkuji.

POZOR!!! Změna rozvrhu hodin po dobu plaveckého výcviku (říjen - prosinec):

 pondělí: Čj, Čj, Tv, Tv

 úterý: Čj, M, M, Hv - nosit pracovní učebnici na Hudební výchovu!!!


Sběr šípku - již jen do konce října probíhá soutěž ve sběru šípku (usušený a zvážený šípek bez stopek odevzdávají žáci třídním učitelům).


Spolek ROSA I., z.s. při ZŠ vybírá příspěvek pro školní rok 2019/2020 na každého žáka 200,- Kč . Příspěvky odevzdávejte třídním učitelům do pátku 15. 11. 2019.


Od pondělí 7. 10. jezdíme na plavecký výcvik do Skutče. První hodina probíhá pro všechny žáky dle rozvrhu – přinesou si Čj: Živá abeceda, Notýsek, Diář. V průběhu druhé hodiny odjíždíme s přihlášenými žáky (s sebou v tašce nebo vaku – plavky, ručník, mýdlo, děvčata – gumičku do vlasů); ostatní žáci mají druhou vyučovací hodinu také Čj, třetí a čtvrtou hodinu pak Tv.

 

POZOR!!! Změna rozvrhu hodin po dobu plaveckého výcviku (říjen - prosinec):

pondělí: Čj, Čj, Tv, Tv

úterý: Čj, M, M, Hv


Výskyt vší ve třídě - prosím o každodenní kontrolu a hlavy dětí a v případě zjištění výskytu o účinnou a důslednou likvidaci. Děkuji.


Odevzdání přihlášky na lyžařský výcvik - přihlášení žáci odevzdají v ředitelně školy.

 

Nabídka doučování: Naše škola je zapojena do projektu vzdělávání v rámci OPVV. Díky tomu můžeme Vám a především Vašim dětem nabídnout možnost pravidelného bezplatného doučování. To povedou naši pedagogičtí pracovníci, bude probíhat po dobu školního roku v rozsahu 1x/týdně 60min. Pro přihlášené žáky je doučování povinné a jeho nepřítomnost musí být zákonným zástupcem omluvena. Lístečky k přihlášení na doučování žáci obdrží od třídní učitelky. Aktivita je určena pro žáky, kteří mají se zvládáním učiva obtíže. Prosím odevzdat nejpozději 26. 9., i v případě, že nemáte zájem. Děkuji.

V úterý 24. 9. proběhne fotografování třídy do Chrudimského deníku.

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. Pokud Vaše dítě rádo řeší logické úkoly a máte zájem přihlásit ho do soutěže, můžete tak učinit zde: https://www.logickaolympiada.cz/vstup_pro_zaky/, po potvrzení souhlasu s účastí žáka Vám přijdou přihlašovací údaje, které žák přinese napsané na lístečku, aby se mohl ve škole přihlásit ke vstupu do soutěže. Příhlásit se je nutné do konce září. Základní kolo pro kategorii A1 (1. třída) proběhne od 22. do 28. 10. 2019. Žáci při soutěži vyplňují na počítači 20 minutový on line test, který je přizpůsoben věku žáků (např. nevyžaduje znalost čtení).

Lyžařský výcvik: Vzhledem k tomu, že se uvolnil lednový termín pro lyžařský výcvik  ("náš tradiční"), dochází ke změně: LV naší školy se uskuteční od 25.1.2020 do 30.1.2020. Pokud máte dodatečný zájem, můžete vaše děti přihlašovat do 23.9.2019 u ředitelky školy.

Lovci perel - čtenářská aktivita - od 23. září budou mít žáci možnost zapojit se do aktivity Lovci perel - informace budou na nástěnce naproti 2. třídě (seznam knih je kromě nástěnky také v příloze tohoto článku). Zapojit se mohou i nečtenáři, kterým zatím předčítají rodiče. Za vyplněné otázky ke knihám získávají děti perly. Aktivita bude vyhodnocena na konci školního roku. 

Nabídka fotografování: Vánoční fotografování, Slabikářové foto (fotografování prvňáků) - informace jsou uloženy v přílohách tohoto článku, dále žáci budou mít vloženo v diáři v papírové podobě. V případě zájmu o fotografování vyplňte a odevzdejte třídní učitelce.

Informace k plaveckému výcviku:

Plavecký výcvik 1. - 3. ročník

Termíny lekcí: 7. 10. – 16. 12. 2018 (vždy v pondělí), 10 lekcí

Žáci, kteří se účastní: první hodina dle rozvrhu, svačina ve škole, odjezd v 9.00 od školy, návrat kolem 12:00, po příjezdu končí vyučování, žáci jdou na oběd.

 Žáci, kteří se neúčastní – výuka ve škole - žáci budou mít v tento den místo plavání 2 hodiny Tv (informace budou upřesněny).

S sebou: plavky, ručník, mýdlo

Předpokládaná cena: 1200 Kč (včetně dopravy), zálohu 600 Kč je nutno uhradit před zahájením kurzu (nejpozději 1. 10. 2019)

Dítě musí být k plaveckému výcviku zdravotně způsobilé – je potřeba doložit Posudek od lékaře (pozn. je možné využít např. Posudek, který mělo dítě na tábor, školu v přírodě, předchozí plavecký výcvik apod. - platnost posudku je 24 měsíců od data vydání). Posudek a Závaznou přihlášku prosím odevzdat do pátku 20. 9.2019.

Lístečky jsem rozdala i dětem, které předběžně přihlášeny nebyly nebo lísteček nebyl vyplněn - pokud o plavání nemáte zájem, uveďte prosím na přihlášku jen jméno a informaci NEMÁME ZÁJEM.Děkuji.


Prosím rodiče, kteří ráno přivádějí žáky do školy, aby se s nimi rozloučili již na chodbě u skříňky - do třídy žáci přicházejí již sami, sami si připravují pomůcky na výuku; je potřeba, aby žáci přicházeli do třídy v určenou dobu - nejdříve v 7:30, nejpozději 7:45 (pokud děti přijdou dříve, čekají před prosklenými dveřmi nebo ve školní družině; při předčasném příchodu není nad žáky zajištěn dozor, pozdní příchod narušuje přípravu pomůcek a začátek výuky) Děkuji za respektování těchto pokynů.


Do pátku 13. 9. by měli mít všichni žáci vyplněnou stránku s osobními údaji v Diáři i v Notýsku.


Mimo konzultační dny se můžete v případě potřeby s učiteli sejít v době jejich konzultačních hodin - přehled konzultačních hodin jednotlivých učitelů bude vlepen v diáři - vzadu) nebo v jiném předem domluveném termínu, konzultační hodiny M. Pavlíková: čtvrtek 13:00 - 13:45, schůzku je vždy potřeba předem domluvit.


V případě, že potřebujete uvolnit žáka z vyučování z důvodu dovolené, je potřeba podat příslušný formulář minimálně 14 dnů předem (formuláře - na webu školy).


Do areálu školy je zakázáno vjíždět auty z důvodu bezpečnosti dětí a probíhajících stavebních prací.


 Děkuji za spolupráci


Obaly na  pracovní učebnice a sešity

- rozměry obalů: A4 nakonec pouze 4x (na pracovní učebnice Živá abeceda, Matematika, Prvouka, Hudební výchova), obal A5 1x na Notýsek pro 1. ročník ("žákovská knížka"); obal na učebnici Aj (rozměr 276 x 220 x 8 mm) a pracovní sešit Aj (rozměr 276 x 218 x 5 mm)

- v průběhu školního roku ještě obal na Slabikář (rozměr 217 x 302 x 15 mm), obal A4 3x (Matematika 2. díl a dvě Písanky) a obal A5 s otvíráním po kratší hraně "na šířku" 1x (na školní sešit Čj: http://www.lencova.eu/cs/uvod/shop/comenia_script_shop/shop_sesit_a5)

Všechny sešity a učebnice, které žáci dostali prosím obalit nejpozději do pátku 13. 9.

 

POMŮCKY: Co potřebujeme do 1. třídy

 • do penálu: dvě ořezané tužky č. 1, 2, ořezané pastelky asi 10 barev (tužky a pastelky nejlépe trojhranné), gumu, ořezávátko, kovové nůžky s kulatou špičkou, tenký černý fix Centropen, zvýrazňovač, pero (dop. zn. Pilot gumovací + náhradní náplň do pera – budeme potřebovat až později cca od prosince)
 • do aktovky: desky na sešity, obaly na sešity, učebnice a pracovní sešity (v září - rozměry obalů budou upřesněny), pravítko - trojúhelník
 • do třídy: přezůvky, ručník s poutkem, stíratelnou tabulku vel. A4 s 2 fixy a hadříkem, vysunovací lepidlo, euroobaly asi 20 ks, svoji fotografii, balení papírových kapesníčků v krabičce
 • na výtvarnou výchovu: štětec (alespoň 2x kulatý a 4x plochý – různé velikosti), vodové barvy, voskovky, suché pastely, olejové pastely, fixy, silný permanentní fix černý, barevné papíry, modelínu, kelímek na vodu, hadřík, paletu na míchání barev, tekuté lepidlo Herkules 130g – „se špičkou“, podložka na modelování vel. A4, pracovní košili nebo zástěru, igelitový ubrus – rozměr vhodný na lavici
 • na tělesnou výchovu: sáček nebo látkovou tašku - cvičební úbor (tričko, teplákovou soupravu, obuv do tělocvičny - neklouzavou, obuv na ven)

POMŮCKY PROSÍM OZNAČIT JMÉNEM!!!


Organizace školního roku 2019/20

1. pololetí

 • začíná v pondělí 2. 9. 2019
 • končí ve čtvrtek 30. 1. 2020
 • podzimní prázdniny: úterý 29. 10. – středa 30. 10. 2019
 • vánoční prázdniny: pondělí 23. 12. 2019 – pátek 3. 1. 2020
 • pololetní prázdniny: pátek 31. 1. 2020

 2. pololetí

 • začíná: 3. 2. 2020
 • končí: 30. 6. 2020
 • jarní prázdniny: 10. 2. – 16. 2. 2020
 • velikonoční prázdniny: čtvrtek 9. 4. 2020
 • hlavní prázdniny: středa 1. 7. – pondělí 31. 8. 2020
 

Vzdělávání v ZŠ a MŠ Rosice – organizace, fungování a provoz školy

Školní vzdělávací program (ŠVP)

 • Žáci jsou vzděláváni dle ŠVP „Škola otevřená všem“, který vychází z obecných cílů Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Základní vzdělávání má pomoci utvářet a postupně rozvíjet klíčové kompetence a poskytnout základ všeobecného vzdělání orientovaného zejména na situace blízké životu a na praktické jednání. Důraz je kladen na všestranný rozvoj osobnosti každého žáka (podrobnější informace na internetových stránkách školy: http://www.skola-rosice.net/svp).
 • Výuka anglického jazyka probíhá od 1. ročníku.

 

Organizace výuky, školní družina

 • Začátek vyučování v 7:50 hodin.
 • Školní budova je pro žáky otevřena od 7:30 hodin.
 • Provozní doba školní družiny (dle potřeb a zájmu lze provozní dobu upravit).

ranní: 6:15 – 7:30 hodin

odpolední: do 16:00 hodin

 • Poplatek za družinu – 120 Kč za měsíc.
 • Vzhledem k přístavbě budovy MŠ bude prostor školní družiny dočasně omezen (družina nebude mít svůj kmenový prostor).

 

Stravování ve školní jídelně

 • Modernizovaná jídelna s rozšířenou nabídkou nápojů, salátovým barem apod.
 • Stravné se hradí platebním příkazem na účet školy s číslem: 195 425 286/0300 a číslem variabilního symbolu, které má každý strávník přidělené.
 • Platbu je nutné uhradit vždy do 20. dne v měsíci na měsíc následující (pokud není zaplaceno včas, je dítě od 1. kalendářního dne následujícího měsíce vyřazeno ze stravování), první platba je do 20. 8.
 • Cena pro 1. – 4. ročník je 25 Kč/oběd (měsíční průměr 500 Kč).
 • Odhlašování obědů do 7:30 na tel. čísle 469 667 217, první den nemoci je možné oběd odebrat v jídlonosiči. Rodič je povinen stravování v případě nepřítomnosti žáka odhlásit!
PřílohaVelikost
Soubor Lovci Perel.docx107.51 KB