Fyzika 8

FYZIKA

Úkoly po dobu mimořádného volna:

Doporučuji úkoly zpracovávat průběžně, vždy k danému termínu. Když se vše nahromadí, nedá se to pak stihnout za jedno odpoledne. Po návratu do školy budu úkoly kontrolovat a vypracování bude ohodnoceno.

do 3.4.:

• kdo neposlal test Tání a tuhnutí (byl do 20.3.) - pošlete (neposlali: Dominik a Ondra)
  • kdo neposlal informaci, jak mu šlo procvičování Změn skupenství látek (bylo do 27.3.) - pošlete (poslali zatím jen Adam, Tomáš, Áďa)
  • vraťte se ještě k procvičování Změn skupenství a pošlete mi tajenku - 2 slova o ledovcích (neposlal nikdo)
nové úkoly:
  • opakování - vyřeš do pátku 3.4. test v příloze dole - Var, vypařování atd. a pošli mi ho (kdo má zohlednění - řeší jen 4 cvičení dle svého výběru - ty zakroužkuje)
  • do ŠS si napiš nadpis Obnovitelné a neobnovitelné zdroje energie
  • podnadpis Neobnovitelné zdroje energie; pod to: uhlí, ropa, zemní plyn, jaderná energie
  • podnadpis Obnovitelné zdroje energie: pod to: voda, vítr, Slunce, biomasa, geotermální energie

do 27.3.: procvičuj téma Změny skupenství interaktivně (práce na 2 vyučovací hodiny) na: https://www.skolasnadhledem.cz/profil/2-stupen/813-fyzika/82-8-rocnik/1055-tepelne-jevy/1065-zmeny-skupenstvi?scroll=0

Cvičení k procvičování je 9.  "Tání a tuhnutí - výpočty" nedělej, takže jich budeš dělat 8. Každé udělej aspoň 1 krát, lépe 2 krát. Vždy ti to vyhodnotí, jak se ti dařilo.

Až budeš mít procvičeno, napiš mi nejpozději do 27.3., která cvičení ti šla a která ne - na mail: petra.brozkova@skola-rosice.net

Když si nebudeš vědět rady s ovládáním, napiš mi, poradím. Křížovka se řeší tak, že klikneš na daný řádek, objeví se ti otázka, klikneš do prvního políčka a pak píšeš. Tajenkou je informace o ledovcích - jedná se o 2 tajenky, tedy o 2 slova. Tato dvě slova mi napiš do mailu.

do 20.3.: vyřeš Test Tání a tuhnutí - v příloze DOLE - a pošli mi mailem do 20.3. petra.brozkova@skola-rosice.net

do 18.3.:

přečti si v učebnici kapitolu Sublimace a desublimace (s. 61-62)

zapiš si nadpis Sublimace a desublimace a shrnutí ze s. 62

opiš si a zodpověz otázky ze s. 62/1., 2.

vypracuj v PS úkoly s.28/3., 4.

do 13.3.: vypracuj str. 26 z PS, místo Tabulek vyhledávej na internetu.

do 11.3.:

přečti si v učebnici kapitolu Var (str. 59 - 61) - už jsme četli ve škole,

napiš si do školního sešitu nadpis Var, nalep si tabulku tvrzení (dostávali jste ve škole v pátek 6.3.)

a napiš si Shrnutí z uč. str. 61.

Pod zápis opiš otázku z uč. s.61/2. a napiš odpověď.

-------------------------------------------------------------------------

ÚNOR

- v pátek 21.2. test - Teplo, tepelné vodiče a izolanty

LEDEN

PROSINEC

- kdo chyběl (Zdravohrátky) - doplní si cv. v PS s. 14 a 16 vše do 11.12.

- na 13.12. DÚ PS s. 17/3.

LISTOPAD

6.11. test - Energie (druhy energie, přeměny energií, polohová a pohybová energie a jejich přeměny), příprava ze ŠS, PL a PS

6.11. ke kontrole ŠS a PS

na 15.11. přinést do školy ukázky jednoduchých strojů (6 ks různých)

na 27.11. pomůcky na výrobu oxidu uhličitého - vybraný žák

--------------------------------------------------------------------------------

ŘÍJEN

referát na 2.10., kdo nepsal test na Práci - píše 2.10.

ZÁŘÍ

na 18.9. DÚ PS str. 4/ vše

na 20.9. test - práce; kdo chyběl, bude psát 25.9.

na 25.9. referát James Watt - 10 zajímavých informací o životě a fyzikálních pokusech nebo objevech (pouze jeden vybraný žák - dobrovolník)