Exkurze v Praze

V uplynulém týdnu jsme se s celým druhým stupněm vydali do Prahy. Co jsme zažili, viděli a kde jsme byli, si můžete přečíst z reakcí žákyň 6. třídy.

,,V úterý, 21. 5., jsme vyrazili do Prahy. Cesta do Prahy byla zdlouhavá, ale ten krásný pohled z oken autobusu, když jsme vjeli do centra Prahy, byl kouzelný. Nejdříve jsme navštívili Letiště Václava Havla. Paní průvodkyně nám každé letadlo popsala a s radostí jsme se koukali, jak letadla vzlétají a přistávají. Exkurze zahrnovala i prohlídku hasičské zbrojnice, která byla vybavena několika hasičskými auty. Po prohlídce nás čekal krátký rozchod v obchodním centru Šestka. Následoval Vyšehrad. Když jsme dorazili na Vyšehrad a viděla jsem ten rozhled, přišlo mi, že mám celou Prahu na dosah a otevírá se mi spousta možností. Po příjemné procházce jsme se v autobuse převlékli, dívky si vzali krásné šaty, chlapci zajímavé košile. Došli jsme k divadlu, které mi nejprve přišlo malé, ale vevnitř to bylo krásné a velké. Když už jsme se usadili, čekali jsme až zazvoní zvonek a začne představení. Divadelní hra byla zábavná a moc mě potěšilo, že jsem spoustu herců znala. Výlet už končí a nám se po Praze bude stýskat, ale domů jsme se také těšili. Po příjezdu do Rosic jsme se rozloučili, rozutekli jsme se domů a o Praze jsme si mohli nechat spokojeně zdát."

Tereza Budinská, 6. ročník

,,Předposlední kvěnové úterý jsme my, žáci 2. stupně, vydali na výlet do Prahy. Nejprve jsme  jeli na Letiště Václava Havla (Terminál 3). Prohlídka začala tím, že jsme prošli odbavovací kontrolou, abychom u sebe neměli nebezpečné věci či látky. Poté jsme se přesunuli do autobusu a na projížďku ranweje. Projížděli jsme kolem letadel a paní průvodkyně nám říkala, co je to za letadla. Mně osobně se nejvíce líbilo letadlo čínské společnosti, bylo hezky pomalované. Poté jsme se popovezli do hasičské zbrojnice, kde to také bylo velice zajímavé, například tito hasiči musí být již za 45 s připraveni u požáru. Po skončení programu na Letišti Václava Havla jsme se přesunuli do obchodního centra Šestka, Následně jsme se vydali na Vyšehrad, odkud jsme měli opravdu nádherný výhled. Prošli jsme se a následně jsme se přesunuli do autobusu, v němž jsme se převlékli do šatů, sukní a košilí. A hurááá do Divadla Na Fidlovačce, kde hráli hru Eva tropí hlouposti. Výlet se mi moc líbil, nejvíce však divadlo, protože bylo vtipné a hrái v něm známé osobnosti."

Veronika Braciníková, 6. ročník

Fotodokumetaci z celé akce si budete moci brzy prohlédnout ve fotogalerii.