Aktuality z oblasti EVVO ve škole

EVVO aktivity - výtvarná soutěž ZDRAVÁ A NEMOCNÁ PŘÍRODA.

Žáci naší školy mají možnost zúčastnit se výtvarné soutěže ZDRAVÁ A NEMOCNÁ PŘÍRODA Pardubického kraje

Bližší informace naleznete na EVVO nástěnce v ZŠ nebo na POMAHAMEPRIRODE.CZ.

Termín odevzdání výkresů - nejpozději 6. 12. 2019 ( odevzdávejte p. uč. Novotné)

Soutěž ve sběru pomerančové a citronové kůry začíná 2. prosince.

Soutěž ve sběru pomerančové a citronové kůry 2019/2020

Dobře usušenou a zváženou roztříděnou pomerančovou a citronovou kůru odevzdávejte třídním učitelům. Kůru odevzdávejte bez dužniny, nejlépe po půlkách nebo čtvrtkách.

Soutěž potrvá od 2. prosince 2019 do konce března 2020.

Recyklohraní 2019-2020

I letošní rok jsme opět zapojeni do soutěže Recyklohraní. Momentálně máme na učtě 4465 bodů, které jsme získali nejen sběrem baterií, tonerů, elektrospotřebičů, ale též zapojením do různých projektů (např. Tvorba reklamy a plakátů na třídění baterií, výroba Bateriožroutů, atd.). Za část získaných bodů jsme pořídili gymnastické míče, které využíváme v hodinách tělesné výchovy, v družině.

Tento školní rok nás čeká také spousta zajímavých úkolů, které bychom rádi splnili a nasbírali další body.

Plán EVVO 2019-2020

Plán EVVO pro školní rok 2019/2020 naleznete v přiloženém souboru.

Sběry 2019-2020

pŘEHLED SBĚROVÝCH SOUTĚŽÍ, KTERÉ SE USKUTEČNÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2019 – 2020

• Soutěž ve sběru sušeného šípku

Soutěž probíhá od 2. září do konce října 2019. Noste, prosím, pouze

Jarní sběr hliníku a papíru na naší škole 2019.

SOUTĚŽ VE SBĚRU HLINÍKU

Kdy bude soutěž probíhat? Od 1. dubna do 3. května 2019

Hliníkový odpad ve svázaných pytlích ukládejte dle pokynů pana školníka. Hmotnost nahlaste třídnímu učiteli.

Co všechno je hliník? alobal, plechovky od nápojů, víčka od jogurtů, salátů, sýrů, zavařenin, alkoholických nápojů, obaly od paštik, hliníkové nádobí, kalíšky od čajových svíček, ….

JARNÍ SOUTĚŽ VE SBĚRU PAPÍRU

Ukliďme Česko! Ukliďme Rosice 2019!

V pondělí 8.dubna se naše škola opět zapojí do celosvětové akce Ukliďme svět! Ukliďme Česko! Uvítáme účast z řad dobrovolníků. Přesný čas a místo srazu bude včas upřesněno.

Ukliďme Česko! Ukliďme Rosice 2018!!

Naše škola se tento rok opět zapojí do celosvětové dobrovolnické akce Ukliďme Česko! Termín úklidu je středa 11. dubna 2018. Náš úklid zaměříme nejen na okolí školy, ale i na celé Rosice. Prvňáčci si během uklízení zasadí stromek u řeky.

Sběr hliníku na naší škole 2018.

Na naší škole, tak jako téměř každý rok, se uskuteční sběr hliníku. Termín, kdy je možné nosit hliník do školy je od 3. dubna - 4. května 2018.

Bližší informace viz. příloha

Sběr elektroodpadu 2017/2018

Jako již každý rok probíhá na naší škole sběr baterií a elektrospotřebičů. Baterie nosí žáci v průběhu téměř celého roku. Sběr větších elektrospotřebičů je stanoven na týden od 19. 3. - 23. 3. 2018. Soutěž probíhá v rámci RECYKLOHRANÍ, kde za nasbírané vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení a splněné úkoly získá naše škola body, za něž žákům budeme moci pořídit různé učební pomůcky, hry i vybavení pro volný čas. Katalog odměn a další informace o projektu jsou Vám k dispozici na www.recyklohrani.cz.

Subscribe to RSS - Aktuality z oblasti EVVO ve škole