Ekologická vycházka aneb "s dárky za zvířátky"

Naše ekologická vycházka vedla za ptáčky a zvířátky. I když je letošní zima mírná, něco do zobáčku a na zub jistě přijde vhod.

Ptáčkům jsme nasypali semínka slunečnice, máku, zrnka obilí. Větve keřů děti ozdobily řetězy ze sušeného pečiva a mrkve. Pověsily lákavé ozdoby z jader ořechů, různých semen a lojů. Ptáčci jistě budou vědět, co s nimi.

Ani ostatní zvířátka nepřijdou zkrátka. Každý z Beránků doma našel tvrdý chleba, rohlíky, jablíčka. Někdo dal na přilepšenou i kaštany. To jsou ty pravé pochoutky pro srnky a zajíce.

Vycházkou si děti prohloubily poznatky z oblasti živé přírody, důležitost přírody kolem nás. Prostřednictvím prožitkového učení se děti učí uvědomovat si potřebu přírodu chránit, pomáhat jí a chovat se k ní ohleduplně.

Pí. uč. Jaroslava Novotná