Divadelní představení Ještě se potkáme

V pondělí 24. 9. 2018 vyrazil druhý stupeň do Východočeského divadla v Pardubicích. Holky vytáhly šaty a sukně, kluci zase košile a kvádra. Když jsme ale čekali na vlak, který měl skoro 40 minut zpoždění, přáli jsme si být oblečení do oteplováků, šál a kulichů. Foukal totiž vítr a byla pěkná zima.

Po příjezdu do Pardubic nám z hodinové přestávky, kterou jsme plánovali na pěší přesun do divadla, zbylo bezmála 10 minut. Ke všemu ještě začalo pršet! Rychle jsme hledali spoje hromadné dopravy, kupovali jízdenky a zběsile naskákali do přijíždějícího autobusu. Protože bychom se ale všichni do jednoho autobusu nevešli, rozdělili jsme se na dvě skupiny.

K divadlu první skupina dorazila asi 2 minuty před začátkem představení. V divadle nás už vyhlíželi a rychle nás usadili na svá místa. Pak už jsme jen netrpělivě čekali, až dorazí druhá skupina. Jako na potvoru zrovna nejelo žádné MHD, ale nakonec dorazil i zbytek výpravy. Začátek představení se kvůli nám trochu opozdil, ale už jsme konečně seděli všichni na svých místech, v teple a mohli se plně ponořit do děje.

Ve hře "Ještě se potkáme" nám bylo netradiční formou představeno Shakespearovo dílo Romeo a Julie. Do děje nás mimo jiné vtáhl i fakt, že členového divadelního souboru byli téměř naši vrstevníci. Představení bylo velmi poučné, ale nechyběl ani humor.

Po skončení představení jsme ještě zavítali do obchodního centra, kde jsme zakotvili hlavně v jídelním koutku na zasloužený oběd. Cestou zpět už proběhla v poklidu a my se s plnými žaludky a obohaceni o nové dojmy a zážitky rozutekli domů.

 

Rubrika: