Sváteční zážitek

Poslední předvánoční pondělí využili někteří pedagogové a jejich žáci a rodiče či prarodiče k zastavení a zažití opravdu krásného večera. V Sukově síni pardubického Domu hudby spolu s primátorkou Pardubic či radní pro školství Pardubického kraje jsme naslouchali Komorní filharmonii Pardubice, operním sólistům a známému chlapeckému sboru Boni Pueri. Kromě skladeb Francesca Manfrediniho a Václava Pichla jsme vyslechli vůbec nejstarší Rybovu pastorelu z r.1788 Hej,hej, bratři a také nádhernou Českou mši vánoční nastudovanou podle nejstarší dochované partitury z r. 1827. Úžasný závěr celého večera, kdy společně zpívali nejen interpreti s dirigentem, ale i publikum, bylo nezapomenutelnou tečkou tohoto dne.