Exkurze osmé a deváté třídy DAKO TŘEMOŠNICE

Fotografie z exkurze naleznete zde.

Dne 14.2.2012 se žáci osmé a deváté třídy zúčastnili exkurze do podniku DAKO  v Třemošnici. Tato exkurze byla v letošním školním roce první z dlouhodobého projektu Krajské hospodářské komory Pardubického kraje na podporu technických profesí a k volbě povolání. Žáci byli rozděleni do dvou skupin a mohli shlédnout prostory dílen a montáže. Podnik DAKO vyrábí brzdné systémy vlaků, tramvají a metra. Své výrobky vyváží do celého světa. Žáci se nejen dozvěděli o profesích, které jsou ve strojírenství, ale také jak jsou zaměstnanci finančně ohodnoceny za svou kvalitně odvedenou práci. Čekají nás ještě další návštěvy výrobních podniků, a doufám, že jim budou nápomocné v jejich nelehkém rozhodování o budoucím studiu.

Ing. Monika Dobruská – výchovná poradkyně