Čarodějnice 2022

Po covidové pauze se v Rosicích  dne 30. 4. 2022 uskutečnilo pálení čarodějnic. Akci uspořádali Tělovýchovná jednota Dynamo Rosice, spolek, obec Rosice ve spolupráci se spolkem Rosa. Zapálení vatry se zlou čarodějnicí předcházelo soutěžení v čarodějných disciplínách. 
Čarodějných stanovišť se zúčastnilo celkem 100 dětí. Za své úsilí byly odměněny  diplomem a leteckým průkazem s platností do 30. 4. 2023. Tudíž příští rok je čeká přezkoušení:-) v disciplínách létání na koštěti, čarovné hopsání, pavoučí závody, ulov si svou večeři, krmení kolegyně a čarodějnická škola. S organizací stanovišť nám pomohli žákyně 8. a 9. třídy a Richard Mrkvička (8. třída). Děti dále obdržely drobné odměny, buřtík na opečení a pitíčko na žížu. Po celý večer měly děti točenou malinovku zdarma. Byla vyhlášena i nejhezčí maska čarodějnice/ čaroděje (a nebylo to vůbec jednoduché rozhodování vybrat tu nejhezčí), kterou získala Adélka Zichová. Žádný malý čaroděj se však mezi dětmi neobjevil, proto byl cenou oceněn malý policista Ríša Novotný, který chytal zlobivé čarodějnice. Speciální cenu pak obdržely holky čarodějky rodu Sapietových - čarodějnice 1. kategorie Míša Sapietová (maminka) a čarodějky žákyňky Lilinka a Leuška:-) 
Děti měly možnost prozkoumat i hasičské vozidlo SDH Rosice, jehož členové posléze dohlíželi na čarodějný oheň. Děti i dospělí též mohly vyzkoušet střílení z airsoftek pod vedením pana Leoše Červinky.
O hladové a žíznivé malé i velké strávníky se postarala obsluha kiosku.
O fotodokumentaci celé akce se postarala Petra Santová - odkaz na fotogalerii zde: https://eu.zonerama.com/…431.

Tak opět  příští rok "Letu zdar" :-)