Akce školy

Schůzka rodičů budoucích prvňáků

Vážení rodiče budoucích prvňáků,

zveme Vás na společné setkání, které se uskuteční v pondělí 27. 5. 2019 od 16.00 hodin (v učebně 2. třídy – přízemí).

V rámci tohoto prvního „rodičovského sdružení“

Chrastecké básňování

Ten, kdo má rád poezii a básničky, se zúčastnil v dubnu školního kola recitační soutěže. Ti nejlepší reprezentovali naši školu 16. května na Chrasteckém básňování. Odborná porota měla při hodnocení opravdu nelehký úkol. Všichni účastníci předvedli ve svých kategoriích skvělé výkony, bravurně zvládli své texty a nezapomněli ani na důraznou artikulaci, dramatické pauzy i správnou intonaci svých veršů. Pamětní účastnický list a sladká odměna je poděkováním za odvahu, snahu a krásné čtvrteční dopoledne.

Mc Donald´s Cup - Třemošnice

Družstvo mladších hráčů (1. - 3. třída) se probojovalo do okresního kola.

Pokračování Mc Donald´s Cupu v Třemošnici tentokrát proběhlo v době ředitelského volna v pátek  10.5. 2019. Mezi naše soupeře patřily základní školy z Luže,  z Hlinska a z Třemošnice. Rozhodující roli mělo skoré a počet gólů. I když jsme tedy nad školou z Luže vyhráli, umístili jsme se na čtvrtém místě.

Aby byla moje maminka ještě krásnější…

Samozřejmě, že nejkrásnější maminka na světě je pro každého ta jeho. Bez ohledu na šaty, šperky, rtěnky a řasenky. Dárkem pro maminky třeťáků k jejich nedělnímu svátku byly především společně strávené chvíle. Udělali jsme si pohodu s „dětskou a dospělou“ kávou, ovocným čajem a sladkým perníčkem. Třeťáci naladili maminky básničkou od srdce a vyzkoušeli jsme, které z nich se poznají na vystavených portrétech. Pak už došlo na samotné tvoření.

Parkourový workshop

Páteční odpoledne v naší škole bylo v duchu skoků, triků a přeskoků. Naši žáci, a nejen ti, měli možnost zúčastnit se další parkourové lekce, vyzkoušet si a naučit se mnohé parkourové prvky a udělat něco pro svoji fyzickou kondici s lektorem z Hradce Králové – Alešem Hladíkem.  Malý nástin toho, jak taková lekce vypadá, můžete vidět na přiložených fotografiích a videích.

Divadelní předplatné

Během tohoto školního roku jsme opětovně pravidelně navštěvovali Východočeské divadlo v Pardubicích, a mohli se tak těšit ze šesti divadelních představení nejen pardubického divadla. S našimi žáky, jejich rodiči, a i ostatními zájemci jsme zhlédli široké a různorodé spektrum divadelních kousků. V divadelním balíčku na nás čekaly hry: Zamilovaný Shakespeare; tanečně-herecké vystoupení mapující atmosféru v Čechách od konce 1. světové války po současnost – Tančírna; parodická crazy komedie Velká bankovní loupež; Opory společnosti; Král jelenem a celé naše divadelní předplatné zakončila divadelní klasika, avšak v moderním kabátě od herců z Klicperova divadla z Hradce Králové, Lakomec.

Počarodějnické dopoledne na zahradě u Saiverů - 2. třída

V předvečer prvního máje zapalují mladí lidé ohně na kopcích a na vršcích, na rozcestích a na pastvinách a tančí kolem nich. Přeskakují žhnoucí oharky nebo dokonce skáčou přes plameny. Obřad se nazývá "pálení čarodějnic". Na některých místech bývá zvykem na hranici upalovat loutku představující čarodějnici. Musíme si připomenout, že první máj je proslulá Valpuržina noc a všude v povětří je plno neviditelných čarodějnic na pekelných pochůzkách.

Mc Donald´s Cup - Chrudim

Mc Donald´s Cup je největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol. Letos se konal již 22. ročník.  Ve dvou věkových kategoriích nastupuje do turnaje téměř 80 tisíc chlapců a děvčat ve věku 6-11 let.

26.4. 2019 proběhlo okrskové kolo v Chrudimi pro mladší kategorii a 2.5. 2019 pro kategorii starší.

Mladší kategorii reprezentovali tito žáci:

Jan Víšek, Adam Slavík, Matěj Durdil, Josef Drahoš, Vojtěch Halaxa, David  Jirsák, Jan Chmelík, Jakub Hes, Pavel Švadlenka, Karolína Kaplanová, Hana Chmelíková.

Vyhlášení výsledků - Olympiáda v anglickém jazyce

Dne 29. dubna 2019 se na naší škole konala olympiáda v anglickém jazyce na druhém stupni.

V první kategorii (6. a 7. třída) se na předních příčkách umístili:

1. místo - Sergiu-Romeo Sas (6. třída)
2. místo - Antonín Růžička (6. třída)
3. místo - Veronika Braciníková a Eva Slavíková (obě 6. třída)

V kategorii druhé (8. a 9. třída) přední příčky obsadili:

1. místo - Kristýna Andělová a Ondřej Chytil (oba 8. třída)
2. místo - Tomáš Halamka (9. třída)
3. místo - Pavla Drábková (9. třída) a Jiří Hančár (8. třída)

Všem zúčastněným děkujeme a přejeme spoustu dalších skvělých výsledků ve studiu anglického jazyka.

Plavecký výcvik - 4. a 5. třída

Po dobu dvou měsíců si užívali každé úterý čtvrťáci a páťáci pod vedením odborných instruktorek v plaveckém bazénu ve Skutči vodního živlu. Během deseti plaveckých lekcí pilně zdokonalovali svoji techniku plavání, naučili se bezpečně splývat a plavat pod vodou, skákat ze břehu šipky do vody a také si vychutnali veselé vodní hrátky se spolužáky. Všichni na závěr výcviku uplavali podle svých sil a možností pár bazénů a obdrželi zasloužené mokré vysvědčení.

Děkujeme plavčicím za odborné vedení, trpělivost a těšíme se na shledanou v příštím školním roce.

Subscribe to RSS - Akce školy