Akce školy

Máte co číst? aneb Mezinárodní den dětské knihy

Na 2. dubna připadá Mezinárodní den dětské knihy. V současné době mají sice někteří na čtení o něco více času, mnohým však mohou chybět dostatečné zásoby knih. A i když papírová kniha je papírová kniha :-), můžete vyzkoušet třeba i něco jiného:

Knihy ke stažení zdarma:

https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni 

Osvětim - zrušení exkurze

Exkurze do Osvětimi je zrušena vzhledem k současné situaci a uzavření hranic, které bude pravděpodobně dlouhodobější.

Doplatek 720 Kč bude vrácen v plné výši po návratu do školy.

Záloha 500 Kč bude vrácena také v plné výši, ale termín vrácení v tuto chvíli nevíme.

Upozornění pro rodiče vycházejících žáků

Upozornění ohledně zápisových lístků:

Žáci, kteří podali přihlášku na SOU a OU, obdrží zápisové lístky poštou.

Žáci, kteří budou konat přijímací zkoušky na SŠ a gymnázia, obdrží zápisové lístky po návratu do školy.

Mironet půjčí počítače dětem rodin v nouzi

Pokud máte doma nevyužitý počítač, můžete se zapojit také.Společnost Mironet se rozhodla v době, která je náročná pro nás všechny, zajistit 1000 počítačů dětem rodin v nouzi pro jejich domácí studium a vyzývá veřejnost, aby se také zapojila.

Lidé, kteří se chtějí zapojit jako dobrovolníci, chtějí nabídnout své nepotřebné přístroje nebo lidé, kteří chtějí požádat o zapůjčení přístroje, najdou formuláře na adrese www.mironet.cz/koronavirus. O zapůjčení techniky lze také žádat na telefonním čísle 234 700 800.

Zubní kartáček s sebou do školy aneb preventivní program Zubní hygiena

V rámci preventivního programu "Zubní hygiena" navštívil naši školu pan stomatolog David Vařejko. V každé třídě měl zajímavý, poučný a interaktivní výklad k péči o svůj chrup. Ke konci každého výkladu byla beseda a hlavně praktická ukázka, jak si správně čistit zuby. Starší žáci se poněkud ostýchali, ovšem mladší žáci přistupovali k této aktivitě s nadšením a zodpovědně. 

                                                                                                                                                                            Žáci 4. třídy měli za domácí úkol napsat krátkou reflexi a nakreslit obrázek. Jak se jim to povedlo?!

Divadelní předplatné - zrušeno

Na základě vydaných bezpečnostních preventivních opatření vyhlášených Ministerstvem zdravotnictví České republiky se pondělní divadelní předplatné (16. 3. 2020) ruší. Divadelní představení bude buď nahrazeno jiným termínem, nebo bude finančně kompenzováno.

Exkurze do Ekocentra Paleta

Přesně na Světový den divoké přírody World Wildlife Day (WWD), který je příležitostí k oslavě jejích krásných a rozličných forem a k vyzdvihnutí významu ochrany přírody pro lidstvo, vyrazili žáci první až třetí třídy do pardubického ekocentra.

Aj Počasí. The weather příprava na Test

Bruslení 2. stupeň

"

Angličtina jinak

 Poslední únorové úterý se celý druhý stupeň přesunul na výuku angličtiny do chrudimského divadla. Po předchozí přípravě v hodinách Aj jsme sledovali představení o králi a jeho dětech, téměř celé v angličtině, plné nové slovní zásoby a slovesných časů, které nám dávájí zabrat v hodinách. Šedesát minut uteklo jako voda a nás teď čeká zakončení celé akce s pracovním listem. Jsem moc zvědavá, jak to dopadne Mrkající.

Last wish

Stránky

Subscribe to RSS - Akce školy