Akce školy

Jak to bylo na Pišqworkách

Žáci, kteří měli nejlepší výsledky ve školním kole piškvorek, se dne 15.11.2018 zúčastnili kola okresního. To se konalo v budově Gymnázia Josefa Ressela v Chrudimi, kde se sešlo celkem 8 družstev. Po prezentaci a důkladném vysvětlení pravidel hry, systému vyplňování hracích karet a tabulky hodnocení se pišqworkáři pustili do boje. Naši žáci bojovali statečně již v základní části hry. V play-off už bohužel nasbírali málo bodů a v prvním kole tzv. vyřazovaích her skončili. Získali ale cenné zkušenosti, jak bojovat, a srovnání svých dovedností v této hře s ostatními hráči.

Jak se říká: "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se."           

Nejvíc vyvěšených vlajek České republiky

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov uspořádalo ke 100.

Naši chlapci 8. a 9. třídy a Soutěž v technických dovednostech na SPŠ Chrudim

 

 V říjnu a listopadu 2018 probíhá tradičně na SPŠ  Chrudim "Soutěž technických dovedností žáků". Této soutěže se také účastní chlapci 8. a 9. třídy naší školy, kteří pracovali s chutí a se skvělým pracovním nasazením. Výsledky nám porota SPŠ sdělí v průběhu příštího měsíce. Kdopak bude asi výherce a jaká bude odměna? O tom Vás budeme samozřejmě informovat.

 

 

 

Florbalový turnaj ve Skutči

V úterý 6. 11. 2018 se vybraní žáci z 1. – 5. třídy vydali reprezentovat naši školu na florbalovém turnaji ve Skutči. Cesta proběhla hladce a naši chlapci se již nemohli dočkat, až se utkají s hráči z ostatních škol.

V naší skupině nechyběly již zkušené týmy z Proseče, Prosetína, Luže či Skutče, se kterými jsme měli možnost změřit naše síly. Během turnaje jsme nastříleli spoustu branek a postupně jsme se čím dál více sehrávali jako tým, ovšem štěstí dnes nestálo na naší straně a párkrát nám chybělo opravdu jen málo k vytouženému vítězství.

Cesta za pokladem aneb osmačky a deváťačky na Obchodní akademii v Chrudimi

V úterý 6.11.2018 jsme s děvčaty z osmé a deváté třídy vyjely do Chrudimi. Naším cílem bylo zúčastnit se soutěže Cesta za pokladem Obchodní akademie Chrudim. V prostorách školy bylo připraveno 12 stanovišť, která nabízela různorodé úkoly od zeměpisu a přírodpisu, logické češtiny, znalosti reklam a skládání bankovek, přes poznávání ukázek z filmů na motivy literárních děl až po křížovky nebo spojovačky s ekonomickou tématikou. Některé stanoviště jsou zachycena na fotografiích pod článkem. Soutěžilo se v 3 až 5 členných týmech, přičemž výhodou byl vyšší počet členů, protože víc hlav víc ví a více rukou toho v omezeném časovém limitu více stihne.

Začínáme....
Víte, jaká je správná odpověď?
Tak jak se to s těmi čísly?
Tak jak je to s těmi čísly?
Český jazyk netradičně.
Český jazyk netradičně.
Stihneme to?
Vyhledávání informací v papírových zdrojích.
Ach, ten zeměpis....

Čas duchů a světélek ve třetí třídě

Nezvykle teplé dny se pomalu stávají minulostí. Vítr, déšť, mlha a námraza nám začínají připomínat, že i podzim letos hodlá vládnout přírodě.

Je doba tradičních podzimních svátků...

Jak to chodí na Halloween v anglicky mluvících zemích jsme se dozvěděli od deváťáků, kteří si pro mladší děti moc hezky připravili celou tematicky zaměřenou hodinu.

Rozpis konzultačních hodin 12.11.2018 - M. Kohoutová

Konzultační hodiny 12.11.2018 - Zornyshko

Na níže uvedeném odkazu je možné přihlásit se na konzultace, které proběhnou 12. 11. 2018.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vYE2FgMDHrOGozJMWVPAKEx5wwnaqpUve_Pp7RJtCoU/edit#gid=1092958295

LiStOVáNí

LiStOVáNí je cyklus scénického čtení, kde zhruba v hodinovém vystoupení je představen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury.

Projekt dokázal, že „má smysl" - má své věrné diváky, kteří jej sledují jako literární seriál a kteří si často představované knihy čtou, stejně jako další knihy představovaného autora či nakladatelství. LiStOVáNí výborně podporuje čtenářství jako takové. Svou živou akční formou dokazuje především dnešní mladé generaci, že dnes, kdy je možné skoro všechno, pořád ještě není kniha pasé.

Konzultační hodiny 12. 11. 2018 - Šachová

Stránky

Subscribe to RSS - Akce školy