Akce školy

Na Tři krále...

Tři králové jsou za dveřmi, pomalu nastává čas rozloučit se s Vánocemi. Kromě odstrojování stromečku můžete 6. ledna také třeba věštit z olova nebo pouštět lodičky. Holky ať si ráno nezapomenou omýt obličej ve sněhu (třeba nám ta nadílka ještě vydrží), aby měly bělostnou pleť. Pokud chcete mít příští rok pevné zdraví, ponořte se do studené vody (se třeťáky jsme se dohodli, že není nutné máchat se v Žejbru, ale postačí chladná sprcha doma v koupelně). Večer se prý voda ve studních promění ve víno…

Magdaléna Komárková
Marek Benešovský
Teodor Vostřel
Jakub Hes
Jakub Šulc

Modrobílé přání

Modrobílou pohodu vánočních svátků a pestrý nový rok vám přejí všichni ze 3. třídy.

Deváťáci na Integrované střední škole technické ve Vysokém Mýtě

Ve středu 19.12. 2018 vyjeli deváťáci v rámci Technohrátek na Den techniky do Vysokého Mýta na ISŠT (Integrovanou střední školu technickou).

Spolu s dalšími pěti školami se postupně prostřídali na 6 stanovištích, na každém se něco dozvěděli a plnili úkoly, za které dostávali body.

Předvánoční cestička za zvířátky

Zatím jsme ani písničkou Prosinec...prosí o snížek bílý...zimu nepřivolali, přesto jsme naplánovanou předvánoční cestičku za zvířátky nezrušili. Poslední školní den před předlouho očekávanými vánočními prázdninami jsme se vydali ke krmelci za remízkem. Myslíme, že si zvířátka na jablíčkach, mrkvi, suchém chlebu, rohlících, kukuřici, řepě a senu pochutnají.

Krásné Vánoce!

Vánoční výlet 6. a 7. třídy Hlinsko

Ve středu 19. 12. 2018 jsme s žáky 6. a 7. třídy vyrazili na vánoční výlet do Hlinska. Po příjezdu do zasněženého Hlinska jsme navštívili cukrárnu, ve které jsme se všichni ohřáli a pochutnali si na různých dobrotách. Poté měli žáci rozchod na Tylově náměstí, kde měli možnost dokoupit poslední dárečky a pak už jsme se vydali do Betléma na plánovou prohlídku chaloupek. Před samotnou prohlídkou jsme si prohlédli vyřezávaný betlém a za řekou sochy masopustních postav. Na prohlídce jsme se dozvěděli spoustu informací, např. jak se slavil den na sv. Martina, o Mikuláši a jeho nadílce ze sušeného ovoce, typické vánoční zvyky a tradice, atd. Viděli jsme několik betlémů, nejvíce nás zaujal mechanický betlém s pohybujícími se postavami.

První republika, vánoční trhy a horká čokoláda

A zase ta čokoláda! Tentokrát ovšem žádná zabalená tabulka. Dobrota je tekutá, horká a přikrytá v kovovém hrnečku sušenkou. Doprovázená nadílkou šlehačky tvoří na podnosu dokonalý pár…

Vánoční bruslení - bruslí celá škola

Bruslení máme uvedeno v našem školním vzdělávacím plánu jako součást tělesné výchovy. Je velmi příjemné, že máme zimní stadion nedaleko Rosic a můžeme těchto služeb využít. Pondělí 17.12. 2018 bylo určeno kluziště ve Skutči pro žáky druhého stupně.  Je nutno podotknout, že ti žáci, kteří se bruslení zúčastnili, se s bruslením vypořádali velmi dobře. Někteří z nich dokonce stáli na ledě poprvé. 

Adventní čas ve škole aneb čertovské odpoledne s noclehem ve 2. třídě

Již od 5. prosince jsme věděli, že sice tento den přijdou čerti k nám, ale tím to vůbec nekončí. Mohli jsme se totiž těšit, že k nám přijdou ještě jednou a to 14. prosince. Tentokrát to ale budou čerti, kteří s námi stráví cele odpoledne a budou si s námi hrát, takže se nás vůbec nepokusí odnést do pekla a nemusíme se jich bát.  

A byla to pravda. Čertovské odpoledne s noclehem bylo čertovské od samého začátku. Mohli jsme přijít v čertovském kostýmu, mohli jsme si přivést i rodiče a sourozence. Abychom je přivítali s plnou parádou, upekli jsme pro všechny cukroví v naší školní kuchyňce. 

Šťastné, veselé a čokoládové!

Nevím, jak vy, ale já mám Vánoce spojené s chutí čokolády. Začíná to okénky adventního kalendáře a pokračuje představou z dětství, v níž trhám z naší vánoční borovice čokoládovou šišku, tu vzadu, a snažím se naaranžovat obal, tak, aby se to hned nepoznaloJ.

Mikulášská obchůzka očima Mikuláše, andělů a čertů

Konečně nastal ten čas, kdy se žáci, kteří čerty sledovali osm let ze školních lavic, sami jimi stanou. Strašně jsme se těšili, jak to bude úžasné. Bavilo nás to ale jen na začátku. Pak nám všem začalo být teplo, čertům v kožichách a pod maskami. Byli jsme chváleni spoustou učitelů, tak jsme na sebe hrdí. Dali jsme do toho nejvíc a taky jsme si to užili. Jsem ráda, že škola dává možnost takové zkušenosti deváťákům, aby si to vyzkoušeli.

Anděl

Stránky

Subscribe to RSS - Akce školy