Akce školy

Český den s českými vlajkami - 28. října 2018

V rámci významného výročí 100 let od vzniku naší samostatné republiky pořádá Agentura Dobrý den pokus o rekord: Nejvíce vyvěšených vlajek České republiky. Zapište se i Vy do České knihy rekordů, vyvěsme společně dne 28. října 2018 nejvíc českých vlajek.

Čtenářská výzva 2018/2019

Nový školní rok je tu a s ním i školní Čtenářská výzva 2018/2019.

Už jste se zapojili i vy?

Fotografování prvňáčků pro Chrudimský deník

Stejně jako v loňském školním roce se i letos zapojila naše škola do projektu Chrudimského deníku "Naši prvňáčci". Fotografování naší rosické první třídy proběhne v pátek 21. 9. 2018 během dopoledne.Usmívající se

Alena Šachová

Němčina 8

Přírodovědná vycházka čtvrťáků a něco navíc

Naši noví prvňáčci

Již před týdnem, 3. září 2018, jsme velmi rádi v naší rosické škole přivítali 15 nových prvňáčků. Všem přejeme samé sluníčkové dny, hodně zdraví, samé jedničky a jejich rodičům mnoho trpělivosti.

Alena Šachová

Sříbrný certifikát pro školu

Škola získala STŘÍBRNÝ CERTIFIKÁT za aktivní účast v projektu Sazka olympijský víceboj 2017/2018.

Do tohoto projektu se v rámci tělesné výchovy zapojilo 83% žáků naší školy.

Žáci absolvují v hodinách tělesné výchovy, alespoň jednou za školní rok, 8 disciplín testujících rychlost, ohebnost, vytrvalost, sílu, hbitost, rovnováhu, silovou vytrvalost a výbušnost. Cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale u každého žáka najít jeho přednosti a dle toho jim doporučit sporty, pro které mají talent.

Hřejivé vzpomínky

Letošní léto teplem rozhodně nešetřilo. Rozpálený svět sváděl spíše k ospalému lenošení a hledání chladivého osvěžení či úkrytu. Přesto naše prázdninové deníky opět polapily spoustu skvělých zážitků. Třeťáci v červenci a srpnu rozhodně nezaháleli. Postřehy a příběhy, které svěřili svým deníčkům, nám nejen připomenou atmosféru horkých letních dnů, ale především zahřejí u srdce. Děkuji třeťákům za poctivou práci!

M. Pavlíková

Svět z výšky, u mamuta v břiše a dost rychlé klouzačky

Čerstvý horský vzduch na nás dýchl hned na parkovišti, kde jsme po více než dvou hodinách jízdy opouštěli sedadla autobusu. Na nedalekém kopci nešlo přehlédnout náš první cíl – Stezku v oblacích. Jsme na Dolní Moravě, někteří na výletě za odměnu ve čtenářské či sběrové soutěži, jiní na výletě pro radost. Všichni pak na výpravě za novými zážitky, kterých zdejší resort nabízí opravdu nepřeberné množství. Na cestu do oblak nás přiblížila lanovka, která vyfuněla obří kopec raz dva. My jsme to měli bez práce a navíc s báječným výhledem. Ten samozřejmě pokračoval i při stoupání po stezce – nyní už po svých. Nádhera. Všude kolem dokola, směrem nahoru i dolů.

Anonym, 3. třída
Anonym 1, 3. třída