Akce školy

Prázdniny ve škole

Skončil další školní rok, dětem odstartovaly prázdniny, nejmilejší období dětství

Letošní rok kromě jiného byl ve znamení stavebních prací na školním pozemku. V tuto chvíli vidíme hrubou stavbu budoucí mateřské školy, která v nejbližší době dostane novou střešní krytinu. O prázdninách pak má dojít k propojení nové budovy s budovou školy v místech současné školní družiny.

Školní akademie MŠ a ZŠ 26.6.2019

Ve středu 26.6.2019 proběhla již tradiční školní akademie. Konala se opět v prostorách rosické cihelny tak jako minulý rok. Novinkou bylo, že letos na akademii vystoupili kromě žáků základní školy, také děti z mateřské školy.

Inspirací pro letošní akademii nám byl Malý princ, asi nejznámější dílo francouzského spisovatele a pilota de Saint – Exupéryho.

Školní výlet 6. třídy - ZOO Dvůr Králové

Ve čtvrtek 20. 6. jsme se vydali na výlet do ZOO Dvůr Králové. Bŕzy ráno jsme vyjeli vlakem z Chrasti a za necelou hodinu a půl už jsme byli na místě. Autobusem jsme přejeli z nádraží do zoo, kde na nás čekala lektorka se vzdělávacím programem, žáci si vybrali program ŠELMY. S lektorkou jsme procházeli jednotlivé šelmy a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých infoŕmací ze života šelem, což se žákům bude hodit v 7. třídě v hodinách přírodopisu. Nakonec programu dostali žáci úkoly a podle různých indicií měli najit a vyfotit správnou šelmu. Všem se to povedlo. Také jsme obdrželi pracovní listy, které jsme řešili v posledním týdnu školy.

Školní výlet deváťáků

Deváťáci se letos rozhodli pro dvoudenní školní výlet. Abychom nestrávili moc času cestováním, vybrali jsme "destinaci", kterou máme relativně blízko a přesto tam málokdo ze současné devítky byl - cílem našeho výletu byl kemp Yachtclub na Seči, Ústupkách. Bydlení jsme si museli obstarat sami :-). Žáci bydleli ve vlastních (nebo vypůjčených) stanech, které jsme si museli dovést (tímto děkuji doprovodnému vozidlu p. asistentce Kyselové - jejíž auto bylo až po střechu naloženo stany, spacáky, karimatkami, taškami, jídlem a dalšími nezbytnostmi) a které si žáci museli sami postavit.

Projektový den 100 let REPUBLIKY

V pátek 14. června 2019 si žáci 8. a 9. třídy připravili projektový den pro své mladší spolužáky. Na projektu "100 let REPUBLIKY" jsme pracovali celý rok. V prvním pololetí každý z žáků písemně zpracoval vybrané téma (Vznik ČSR, 100 let módy, Auta prezidentů, Vývoj armády atd.). Výsledným produktem této půlroční práce bylo speciální číslo Rosíku (k zakoupení během vernisáže na cihelně). V druhém pololetí jsme se zaměřili na samotný projektový den. Cílů jsme měli hned několik. Seznámit mladší spolužáky s dějinami posledních 100 let, motivovat je k zájmu o historii, zapojit celou školu a posílit spolupráci a komunikaci mezi staršími a mladšími dětmi. Celkem bylo připraveno 14 stanovišť, které musely děti splnit. Na konci je čekala sladká odměna.

Sportovní úspěch - Stříbrný certifikát

Naše škola získala Stříbrný certifikát za aktivní účast v projektu Sazka olympijský víceboj 2018/2019 v rámci kampaně Česko sportuje. Bylo zapojeno 87% žáků.

Žáci po celý rok plní v hodinách tělesné výchovy jednotlivé disciplíny, za které jsou jako jednotlivci oceněni diplomem a je jim doporučeno, který sport by byl pro ně nejvhodnější.

Polapeno a sbaleno na prázdniny

Lapbooky se u nás ve třídě těší velké oblibě. Třeťáci je vydrží tvořit celé hodiny, přestávka nepřestávka. Formou lapbooku probíhalo i letošní závěrečné sebehodnocení – úkolem bylo zmapovat, co si kdo ze třetího ročníku odnáší a uvědomit si, na čem je ještě třeba zapracovat. Toto zadání, společně s hromadou různých zbytků papírů a samolepek, dětem úplně stačilo. Tvořiví žáci se doslova vrhli do výroby nejrůznějších kapsiček, obálek, domečků a skládaček, do nichž nápaditě ukryli vyjmenovaná slova, příklady z matematiky, anglická slovíčka, disciplíny olympijského víceboje i základní podmínky hoření. Je skvělé, že plno dětí si ze třetí třídy odnáší také nové sociální zkušenosti a vazby i společné zážitky s kamarády.

Výsledky přijímacího řízení do ŠD 2019/2020

Vážení rodiče,

zde jsou výsledky přijímacího řízení do školní družiny - 2019/2020. Přidělená registrační čísla naleznete ve školním diáři čí žákovské knížce. Budoucím žákům 1. třídy byla registrační čísla přidělena při informační schůzce.

Pro nepřijaté žáky do školní družiny bude nabídnut ŠKOLNÍ KLUB. O této nabídce budete informování Mgr.J.Svobodovou nebo Mgr. Lenkou Kohoutovou. Zájem projevte co nejdříve tak, aby bylo případně možné vyhodnotit možnost otevření klubu.

Dopoledne s domácími mazlíčky

Chcete si pořídit domácího mazlíčka a nevíte, jak na to? Nechte si poradit od čtvrťáků – milovníků malých zvířátek. Poradí vám, kde mazlíčka koupit, jak pečovat o jeho bříško – čím a jak často ho krmit, jak se starat o jeho skvělou vizáž i jak zabezpečit jeho sladké sny v pelíšku, kleci či teráriu. Páteční dopoledne 21. června nás přesvědčilo, že žáci čtvrté třídy umí o svém domácím zvířátku nejen mluvit – charakterizovat ho a popsat, ale dokáží s ním předvést i několik chovatelských kousků.

Školní výlet do Třemošnice: lesem sem a tam

Druháci a třeťáci čerpali ve středu zkušenosti přímo v terénu. Zkoumali, jak se pálilo vápno, funěli do prudkého kopce, na úzké pěšince roklí poskakovali po kamenech a vyhýbali se zákeřným kopřivám i trnům maliníku, obdivovali svět z výšky rozhledny i vyhlídky, plazili se rozpálenou silničkou, ochladili se v temném sklepení hradu. Každý měl za úkol vybrat si úhel pohledu na celý výlet, který je mu nejbližší, aby ho potom mohl přiblížit ostatním.

Vypravěč

Subscribe to RSS - Akce školy