Akce školy

Výlet za odměnu

Ve středu 8. 9. 2020 jsme vyrazili na výlet za odměnu se žáky, kteří se minulý školní rok zapojili do sběrových soutěží. Naším cílem bylo centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus a město Poděbrady.

Po příjezdu do Botanicu nás paní průvodkyně vzala na okružní prohlídku po areálu, během které jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí a nových informací o různých středověkých řemeslech. Po prohlídce jsme si směnili koruny za tamní platidlo – groše – a rozprchli se vyzkoušet nabízená řemesla na vlastní kůži.

Sport, který mám nejraději

Zkusili jste někdy namalovat sport, který máte rádi? NE? Loňští páťáci ANO. A dokonce úspěšně. A tak Bořkův svalnatý kajakář sjížděl dravou řeku, Zuzčina něžná krasobruslařka kroužila piruetky po zamrzlém rybníce, Dennyho fotbalista vstřelil branku, Terezky žokej cválal na koni a Nely běžec úspěšně doběhl do cíle.

Přivítání prvňáčků

Dne 1.9. 2020 proběhlo ve škole slavnostní přivítání prvňáčků. V první třídě se tento školní rok sešlo 11 žáčků, kteří se spolu s rodiči přivítali s jejich třídní učitelkou, paní ředitelkou a vychovatelkou. I přesto, že počasí bylo nevlídné, ve třídě panovala příjemná atmosféra. Děti se paní učitelce představily, vyprávěly o svých zážitcích z prázdnin a o tom, jak se těšily do školy. S chutí se zapojily do společné hry, ve které prokázaly své schopnosti. Za odměnu si domů odnesly upomínkové dárečky a doufám, že i příjemné zážitky z jejich prvního školního dne. Ještě jednou přejeme prvňáčkům mnoho úspěchů a krásných dnů ve škole.

Divadelní předplatné

Divadelní předplatné nemohlo být v minulém školním roce realizováno v celém rozsahu. Již v září bude náhradní představení za zrušené představení z 7.4.2020. Ve středu 23. 9. 2020 od 17:00 se v Městském divadle odehraje představení Sherlock v nesnázích.

Zakoupené vstupenky i abonentky zůstávají v platnosti, nemusí se vyměňovat.

Rozloučení s 9.třídou

Ráda bych zde uvedla na pravou míru některé informace, které mi podsouvají zákonní zástupci žáků, pravděpodobně na základě mylných informací  buď deváťáků či osob jim blízkých.

Do 17.6.20 nebylo vůbec jasné, zda bude možné předat ve školách vysvědčení. Následoval pokyn MŠMT, který je platný do dnešního dne. Zde se praví:

Sběrové soutěže - vyhodnocení

Jak se stalo již tradicí, čeká na pilné sběrače cena v podobě zážitkového výletu, který se uskuteční v září 2020. Cíl si ponecháme jako překvapení, věřím ale, že se bude líbit.

D.Brdíčková

Milé děti! Usmívající se

Prvňáci - z lesa a z hor

Prvňáci vás zdraví z lesa. Zavedla je tam liška z bajky O lišce a sýru. Dávejte si na tuhle kmotru pozor, ať nedopadnete stejně chudák vrána, kterou připravila o celý oběd.

V lese čeká naše oči, uši, nosy, kůži i mlsné jazýčky spousta dalších zajímavých vjemů - pichlavé hemžení v mraveništi nebo sluníčková pohoda na pasece s pestrobarevnými motýly - stačí si jen vybrat.

Bára Paulusová, 1. třída
Sára Piňosová, 1. třída

MŠ - známe svou obec

S dětmi z  Beránkové třídy jsme se zúčastnili kvízu Poznávání zákoutí obce Rosice, o kterém jsme se dozvěděli v Rosických listech. Kamenný květináč jsme úspěšně našli, porovnali s výřezem v RL a vyfoceni na místě činu jsme fotografii zaslali na uvedenou adresu.

Oslava v knihovně

Venku se procházela nepohoda a na cestu mnozí sáhli po deštníku nebo pláštěnce. O to pohodovější a příjemnější to však bylo v náručí chrudimské knihovny. Mezi regály s tisíci popsaných stran jsme včera slavili úspěchy našich školních výtvarníků a spisovatelů. Paní knihovnice pro nás připravily nejen vyhlášení výsledků, ale také skvělé pohoštění, spoustu laskavých slov a milých úsměvů. Děkujeme!!!

Bylo mi tam s vámi všemi včera moc dobře. Děkuji všem zúčastněným za krásnou atmosféru.

A kdo tam nemohl být s námi, může si prohlédnout alespoň několik fotografií…

Osvětim - vrácení peněz

Peníze za zrušenou exkurzi do Osvětimi budu vracet v úterý 9.6. ve sborovně:

Žákům 7. třídy v čase od 11:00 do 11:15.

Zaměstnancům školy a jejich rodinným příslušníkům od 11:15 do 11:30.

Žáky 8. a 9. třídy kontaktuji individuálně.

Děkuji za dodržení termínu.

Petra Brožková

Subscribe to RSS - Akce školy