Adventní neděle 2.12.2018

První adventní neděle roku 2018 začala díky deštivému počasí ne příliš optimisticky. Z oblohy se nesypal očekávaný sníh, ale samá voda...O to více nás potěšilo zaplněné prostranství před školou při zahájení tradičního vystoupení žáků školy a dětí ze školky. Však také spolu se svými učitelkami věnovali spoustu času nácviku programu, kterým odstartovali letošní adventní čas. Po slavnostním troubení Ondřeje nás potěšili mrňouskové z mateřinky, jejich starší kamarádi pokračovali pásmem s betlémsko zvířátkovou tématikou a básničkami. Vánoční strom se rozsvítil ve chvíli, kdy dozněly poslední tóny společně zazpívaných písní. To byl také signál k návštěvě sedmi rukodělných dílniček, kde si každý podle svého uvážení mohl vyrobit něco na památku a vánoční výzdobu. Leckoho zahřála teplá medovina, většina ochutnala tácek plný dobrot z produkce sdružení rodičů ROSA. Ani se mi nechce věřit, že vše stihlo připravit pouze několik málo maminek (jednak, že toho napekly pro všechny zájemce a jednak, že se jich sešlo tak málo - o to větší dík jim patří). Škola hučela jako včelí úl do pozdního podvečera, mnozí si užívali adventní atmosféru. Jsem ráda, že se k nám také pravidelně vrací tolik bývalých žáků. Není moc času si s nimi popovídat, tak je zdravím alespoň touto cestou a doufám, že se tu budeme potkávat i v dalších letech.

Na závěr děkuji všem za návštěvu, dětem a kolegům za spolupráci při nácviku a výzdobě školy, ROSE za zajištění "cateringu"Usmívající se, panu Malinskému za vánoční strom a panu Benešovi za ozvučení celého vystoupení - bez něj by to opravdu nešlo. Zachovejte nám přízeň, budeme se těšit na shledanou zase za rok.